Męska rozmowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Męska rozmowa – termin używany przez zakompleksionych mężczyzn, którzy w celu poprawienia swojej samooceny zapraszają drugiego mężczyznę płci żeńskiej na „męską rozmowę”.

[edytuj] Geneza

Geneza „męskiej rozmowy” sięga do prahistorycznych czasów w których sposób podrywu „za kudły i do jaskini” przestał funkcjonować w społeczeństwie jako normatywny. Od tegoż czasu proces oswajania samic stał się wiele bardziej skomplikowany, w związku z czym nie każdy samiec jest w stanie podołać temu zadaniu. Wraz z narastającymi niepowodzeniami, mężczyźni owi, musieli odnaleźć remedium, dzięki któremu dalej będą mogli utrzymać poczucie męskości.

[edytuj] Przebieg

Męska rozmowa, jak sama nazwa wskazuje, musi opierać się na tematach męskich. Cały jej przebieg jest rytuałem i ma charakter czysto sakramentalny. Najlepszym miejscem do przeprowadzenia męskiej rozmowy jest zapuszczony pub w klimatach bluesowych (sfera sacrum), polecanym trunkiem jest czysta, polecanym problemem jest niepowodzenie w związku. Schemat rytuału męskiej rozmowy:

 1. Adam przekazuje Stefanowi informację o tym, że Halina piąty raz go rzuciła (najlepiej tego samego dnia), na końcu dodając, że muszą udać się na męską rozmowę.
 2. Wieczorem, tego samego dnia, spotykają się w najbrudniejszym pubie w swoim mieście (klimat bluesowy).
 3. Siedzą.
 4. Wypijają po kielonku.
 5. Milczą około półgodziny, wydając ciche wyrazy dźwiękonaśladowcze – jest to proces komunikacji niewerbalnej, podczas której Adam opowiada całe zajście, a Stefan wyraża współczucie swojemu koledze, dodając też, iż wszystkie kobiety to łajzy.
 6. Po kielonku.
 7. Krótka rozmowa (forma uzupełniająca punkt 5).
 8. Po kielonku.
 9. Łzy.
 10. Po kielonku X razy (do momentu zgonu).

[edytuj] Uwagi

 • Rozmowa w żadnym wypadku nie może być przeprowadzona z kobietą (profanum).
 • Sok jest mało męskim trunkiem.
 • Cappucino również.
 • Zbyt wysoka częstotliwość wypowiadanych słów jest charakterystyczna w damskiej rozmowie (profanum).
 • Przed męską rozmową konieczne jest także zmycie makijażu.
Nasze strony
Przyjaciele