FANDOM


Disambug Ten artykuł dotyczy polskiego dziennikarza. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Maciej kurzajewski

Stereotypy Macias

Dziwny jest ten świat, śpiewał kiedyś Czesław Miłosz

Kurzaj podsumowujący 59. Turniej Czterech Skoczni

(…) na półmetku dzisiejszego konkursu, a miejsca Polaków których zobaczymy w seriach finałowych to siedemnaste miejsce Kamila Stoka i dwudzieste Stefana Chuja

Profesjonalizm Kurzaja

Maciej (w)Kurzajewski (ur. 1973 roku w Kaliszu) – polski dziennikarz i prezenter sportowy i telewizyjny.

Rozpoznawalny po niepowtarzalnych fotochromowych okularkach i niebanalnej fryzurze składającej się w 1/3 z włosów i w 2/3 z żelu. Ulubionymi dyscyplinami są m. in.: skoki narciarskie, pływanie, piłka nożna, itp. Ulubionym zajęciem podczas rozmowy z gośćmi, jest przerywanie im w połowie zdania. W czasie wywiadów nigdy nie zadaje pytań, wypowiada tylko zdania oznajmujące i podstawia mikrofon swojemu rozmówcy wpędzając niejednego w zakłopotanie. Podczas raportów spod skoczni towarzyszy mu najczęściej Apoloniusz Tajner, pod skocznią narażony jest na atak śnieżkami przez kibiców. Pracuje dla TVP prowadzi tam m. in. „Pytanie na Śniadanie”, „Sport”, itp. Otwarcie przyznaje się do korzystania z Telegazety.

2 lutego 2009 otrzymał statuetkę Telekamer w kategorii „komentator sportowy”. Co ciekawe nigdy w życiu nie komentował zawodów sportowych, a jego jedyny komentarz miał miejsce w grze komputerowej „Skoki narciarskie 2004”.

Dał się poznać jako doskonały materiał do promocji kanału TVP, reklamując akcję SMS-ową, czyli jak opłacić wielokrotność abonamentu TVP bez wizyty na poczcie. Jego najlepszym przyjacielem jest żel do włosów.

Chroniczny wazeliniarz i przypochlebca. W rozmowie z Krzysztofem Krawczykiem zwrócił się kiedyś do niego per „Adam Małysz polskiej piosenki”.


Crystal Project Atlantik To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny sportu. Jeśli dostałeś się do kadry olimpijskiej – rozbuduj go.