FANDOM


Magia chaosu – jeden ze współczesnych podtypów magii, teoretycznie bardziej dowolny w działaniu niż dotychczasowe systemy.

Teoria

Założenia dosyć podobne do konformizmu, czyli zachowania zdecydowanie niechaotycznego. Każdy bowiem dostosowuje swoje poglądy i wyobrażenia na temat świata do zachodzącej sytuacji. Oznacza to tyle, że jak jest w Egipcie, to wyznaje Ra, a jeśli trzeba kogoś wysłać po zakupy, to przyda mu się pomoc Hermesa. A jak nie ma odpowiedniego zestawu pod ręką, to wymyśla go sobie sam, ale musi pamiętać, że obowiązuje go 216 zasad dotyczących utrzymywania swojego tworu. Cóż za swoboda, nie?

Praktyka

Zajmują się nią głównie zbuntowani, którym słowo chaos kojarzy się z fajnymi legionami z (tu wstawić swoją ulubioną grę). Słysząc słowo „chaota”, wyobrażamy sobie określonego człowieka, który bawi się mhrokiem, znaczkami i prywatnymi dżinnami. Jest to oczywista hipokryzja, ponieważ mnogość możliwości w chaosie powinna przekraczać nasze wyobrażenia, a sami chaoci powinni być jak najbardziej nieprzewidywalni. Przynajmniej z nazwy.


50px To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny ezoteryki. Jeśli stale odwiedzasz przyszłość – rozbuduj go.