Magia chaosu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Magia chaosu – jeden ze współczesnych podtypów magii, teoretycznie bardziej dowolny w działaniu niż dotychczasowe systemy.

[edytuj] Teoria

Założenia dosyć podobne do konformizmu, czyli zachowania zdecydowanie niechaotycznego. Każdy bowiem dostosowuje swoje poglądy i wyobrażenia na temat świata do zachodzącej sytuacji. Oznacza to tyle, że jak jest w Egipcie, to wyznaje Ra, a jeśli trzeba kogoś wysłać po zakupy, to przyda mu się pomoc Hermesa. A jak nie ma odpowiedniego zestawu pod ręką, to wymyśla go sobie sam, ale musi pamiętać, że obowiązuje go 216 zasad dotyczących utrzymywania swojego tworu. Cóż za swoboda, nie?

[edytuj] Praktyka

Zajmują się nią głównie zbuntowani, którym słowo chaos kojarzy się z fajnymi legionami z (tu wstawić swoją ulubioną grę). Słysząc słowo „chaota”, wyobrażamy sobie określonego człowieka, który bawi się mhrokiem, znaczkami i prywatnymi dżinnami. Jest to oczywista hipokryzja, ponieważ mnogość możliwości w chaosie powinna przekraczać nasze wyobrażenia, a sami chaoci powinni być jak najbardziej nieprzewidywalni. Przynajmniej z nazwy.


Runy celtyckie To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny ezoteryki. Jeśli stale odwiedzasz przyszłość – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele