Majonez

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Gallery-19204972-500x500

Dumna prezentacja trofeum

New-Bouncywikilogo Dla tych bez poczucia humoru, eksperci od Wikipedii posiadają nudniejszy powiązany artykuł.
Zobacz: Majonez

Majonez – według dawnych przekazów jest to dziwny sos o nietypowej konsystencji, ale dzisiejsze badania naukowe donoszą zupełnie co innego. Majonez to plazma, ale trochę inna, bo trzeba ją trzymać w lodówce, aby nie skwaśniała. Nie wiadomo jak powstał, wydobywany jest w okolicach Uralu i Kaukazu. Złoża są już na wyczerpaniu i naukowcy już się głowią, czym będziemy smarować jajka za 30 lat, prowadzone są badania nad wykorzystaniem w tym celu wodoru lub helu, ale po nich się śmiesznie mówi, więc odpadają.

[edytuj] Użycie produktu

Majonez można używać na naprawdę wiele sposobów. Niektóre są praktykowane od naprawdę wielu lat, inne pojawiły się całkiem niedawno. Poniżej wymieniono jedynie kilka z sposobów zastosowania tej substancji:

  • Standardowy – najczęściej wiąże się z przygotowywaniem uprzednio jakiejś potrawy, najczęściej kanapki, bądź sałatki. Człek, który chce dodać substancję do potrawy winien zadecydować, czy ma być jej podstawą, czy może niezobowiązującym dodatkiem. W sałatce zaleca się stosować pierwszy sposób, który polega na wymieszaniu całej potrawy z rzeczonym sosem. W przypadku kanapki najlepiej dodać niezbyt dużo pod wierzchnią warstwę chleba.
  • Egzekucyjny – w wieku XVII, w Anglii zaczęto uważać, jakoby egzekucje publiczne były przeczące wszelakim zasadom zachowania godności człowieka, przez co kaci ścinali jedynie największych zbrodniarzy i osoby stanu niskiego. W pozostałych przypadkach stosowana była mieszkanka soku drzew cisowych i majonezu. Po ostatnim posiłku skazaniec zwykle nie mógł podnieść się z miejsca.
Nasze strony
Przyjaciele