Malaysia Airlines

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Malaysia Airlines – jedna z (nie)wielu malezyjskich linii lotniczych, założona w 1947, czyli zanim jeszcze w ogóle Malezja powstała. Firma ta, oprócz zajmowania się tym, czym linie lotnicze się zajmują zazwyczaj – rozbijaniem samolotów, stara się także bić rekordy w jak największej ilości przelecianych nadprogramowych kilometrów, w rezultacie daje to rozpieCenzuraanie maszyn w najgłupsze i najbardziej spektakularne sposoby.

[edytuj] Osiągnięcia

  • 4 grudnia 1977 – piloci zamierzali odlecieć Boeingiem 737 na Księżyc, nie spodobało się to jednak będącym na pokładzie terrorystom, którzy w obronie załogi, bojąc się promieniowania kosmicznego, rozbili maszynę zalednie kilka kilometrów od wyznaczonej trasy.
  • 15 września 1995 – podczas próby lądowania pilot przypomniał sobie, że warto dodać choć kilka metrów do licznika, w rezultacie wykonał trudny manewr, polegający na posadzeniu samolotu na budynkach znajdujących się obok lotniska.
  • 8 marca 2014 – podczas lotu z Kuala Lumpur do Pekinu piloci Boeinga 777 postanowili pobić wszelkie rekordy i otworzyli portal międzywymiarowy, przez co samolot należący do Malaysia Airlines opuścił Układ Słoneczny, a prawdopodobnie i samą Drogę Mleczną. Eksperci twierdzą, że załoga i pasażerowie nie przeżyli tego lotu, gdyż na pokładzie była niewystarczająca ilość kombinezonów i suchego prowiantu, jednak władze linii lotniczych są zdania, że lot nadal trwa i trzymają kciuki za pierwszych malezyjskich astronautów.
  • 17 lipca 2014 – tym razem lecący z Amsterdamu Boeing rozpadł się w powietrzu, gdyż piloci doszli do wniosku, że samolot lepiej się będzie spisywał po zredukowaniu masy do minimum i postanowili odłupać zbędny kawałek poszycia o nadlatujący pocisk ziemia-powietrze wystrzelony przez separatystów z Donbasu. Pocisk był wadliwie skonstruowany, gdyż do jego wykonania nie użyto drewna brzozowego, i wybuchł, razem z samolotem.

[edytuj] Flota

Jako, że cel istnienia Malaysia Airlines jest dosyć nietypowy, flota należąca do tej linii lotniczych różni się od tych w innych. Oprócz Boeingów 777, pozbawionych takiego zbędnego wyposażenia jak czarne skrzynki czy radio do kontaktu z kontrolerem ruchu lotniczego, Malezyjczycy posiadają także między innymi łodzie podwodne, zakupione w Hamburgu po upadku III Rzeszy, umożliwiające szukanie na dnie oceanu szczątek rozbijających się średnio co tydzień samolotów.

Po nieszczęśliwym wypadku nad Ukrainą, oburzenie opinii publicznej skłoniło zakupienie przez prezesów Malaysia Airlines systemu chroniącego przed pociskami z dział przeciwlotniczych. Są to metalowe blaszki z imieniem, nazwiskiem i grupą krwi, przyszywane bezpośrednio do skóry każdego pasażera, umożliwiające szybszą identyfikację zwłok. Dodatkowo, linia lotnicza zobowiązała się nie latać nad obszarami na których trwają działania wojenne, jednak tylko, jeśli ich nasilenie jest podobne do tych w Warszawie w 1944 czy Nagasaki w 1945.

Nasze strony
Przyjaciele