FANDOM


Manowar

Uwaga, Manowar

Metallica plays, MANOWAR KILLS.

Fan o Manowarze

Metallica plays, Manowar gays.

Nieco inny fan o Manowarze

Rape their women as they cry... BUHAHAHAHAHA!

Wokalista Manowara o swoich niezdrowych fascynacjach i potrzebach

Manowar – kuchenne urządzenie do pieczenia kurczaka, podobne do prodiżu. Także jedyny zespół grający najprawdziwszy heavy metal wprost z USA. Tak prawdziwy, że słuchacze Manowara mają siłowniki hydrauliczne zamiast mięśni, kompresor zamiast serca i rtęć zamiast krwi. Perkusista kapeli słynie z tego, że ustawicznie niszczy swój własny sprzęt. Kiedy uderza w werbel, spadają talerze i szklanki z suszarki.

Muzycy lubią pakować na siłowni, aby potem dzięki kondycji nie pocić się na koncertach i być po nich świeżymi dla swoich gruppies. Wszyscy z zespołu posuwają na Harleyach, co powoduje, że ich słuchacze z czasem przechodzą metamorfozę w satanistów. Wyznają zasadę, że wszyscy metalowcy są braćmi. Uwielbiają długie miecze, gorące laski, skórzane majtki i, jak wspomniano, wielkie motocykle. Choć nie są Brytyjczykami, kochają królową Elżbietę i świetnie znają hymn Anglii.

Ich piosenki charakteryzują ambitne teksty z dużą ilością „OoooOoooOoooOooo!!!” zamiast refrenu i rewelacyjnymi solówkami, po usłyszeniu których większość ich fanów kupuje gitary elektryczne i zapisuje się na wieczorowe kursy muzyczne. Śpiewają głównie o wojownikach, rycerzach, heavy metalu, wojownikach, Anglii, wojownikach, smokach, heavy metalu, wojownikach, heavy metalu, wojownikach, królach, motorach, heavy metalu, wojownikach, wojownikach heavy metalu oraz braciach – wojownikach heavy metalu.

Ze swoim nietypowym graniem i charakterystycznym image, można śmiało nazwać ten zespół „Beatlesami heavy metalu” i każdy miłośnik Manowara powinien być z tego dumny. Niestety, jak większość zespołów metalowych w obecnych czasach, sprzedali się nagrywając w 2012 roku album pt. „The Lord of Steel” brzmiący jak połączenie disco polo i techno. Wielu wojowników stali nie wybaczyło im tej zdrady.

Członkowie zespołu edytuj

 • Eric Adams – tak naprawdę Eryk i Adam to imiona jego synów. W rzeczywistości nazywa się Louis Marullo, ale żeby traktowano go poważnie musiał zmienić personalia na bardziej germańskie. Wokalista, a także współzałożyciel zespołu. Pierwotnie grał na gitarze, ale koledzy zgodnie stwierdzili, że należy go przenieść do sekcji wokalnej, gdyż:
  • Po pierwsze, nie będzie samotny. Będzie w kolektywie.
  • Po drugie, nabierze więcej optymizmu życiowego. Więcej, bo przecież już ma.
  • Po trzecie, co jest też ważne – przestanie grać.
Uwielbia siebie, swój głos, swoje muskuły, swój motor i swoje skórzane i lateksowe ciuszki, w które zaopatruje się na wyprzedażach rekwizytów z serialu „Herkules”, oraz bezpośrednio od samego Kevina Sorbo;
 • Joey DeMai – Lider, kolejny współzałożyciel zespołu (jakby jeden nie wystarczał). Gra na gitarze basowej, choć sam nie bardzo zdaje sobie z tego sprawę i stroi ją jak gitarę elektryczną (oktawę w lewo). Od dawna trenuje karate, więc może załatwić każdego kto nie jest jego „brader of tru hejwi metal”. Uwielbia wysadzać ludziom głowy, topić im twarze i kopać tyłki, przez to od jakiegoś czasu interesują się nim smutni panowie w białych kitlach. Jest współautorem wielu tekstów, które wymyśla w autobusie, jadąc do warsztatu po swój motocykl, jeżeli ten się zepsuje. A że psuje się często, przez to ma znaczny wkład w ogół tekstów zespołu. Znany jest ze swojego życiowego osiągnięcia, jakim jest wygrywanie na basie „Lotu trzmiela”. Również lubi skórzane obcisłe ciuszki, ale kupuje je na eBayu;
 • Donnie Hamzikperkusista zespołu, ma polskie korzenie, więc płynie w nim krew prasłowiańskich wojów z Ziemi Żelaza. Ciekawą odmianą w stosunku do innych perkusistów grających w zespole jest fakt, że na albumach studyjnych nagranych z jego udziałem bębny nie lecą z komputera. Mało kto wie, że robił w Hollywood jako Video Assistant Operator (cokolwiek to znaczy) przy filmach Bad Boys, Transporter 2 i Wild Things;
 • Karl Logan – gitarzysta, dosyć świeży[1] nabytek zespołu. Naprawdę nazywa się Karl Mojaleski, ale podobnie jak wokalista musiał zataić prawdziwe nazwisko, żeby traktowano go poważnie. Kiedyś wpadł na Joey'a na motorze i od tego czasu są kumplami. W przeciwieństwie do kolegów nie dorobił się jeszcze błyszczących bicepsów i potężnej klaty, ale stara się to nadrobić rudymi wąsami i klimatyczną grzywką. Tak samo jak pozostali uwielbia motory (przynajmniej tak twierdzi w wywiadach) i skórzane ciuszki[2]. Ponadto lubi kreskówkę „Czarodziejki z Księżyca”.

Byłym i znanym członkiem jest gitarzysta Ross The Boss, znany także jako Ross albo po prostu Boss. Słynął między innymi z poparzonych dłoni, gdyż od grania solówki Kill With Pała (w wolnym tłumaczeniu: zabij pałą) zapalał się gryf instrumentu. Ross też jako tró Anglik był jedynym w zespole, który potrafił wypić dwie flaszki whisky i nie zrzygać się. Jak twierdzi Eric Adams, Ross to prawdziwie lwie serce (i końskie zdrowie).

Przykład utworu Manowara (tłumaczenie) edytuj

 Podmuch piekielnego wichru Apokalipsy

(50 minutowa solówka na perkusji)

(tajemnicze szepty): miecz...krew...ogień...skórzane majtki...

 Gnam przez piekielne równiny mym ognistym rumakiem
 Przecudne dziewice zwisają mi ze stóp
 Zza skał nagle smok mnie obskakuje
 To ja z okrzykiem „Odyn!” mieczem w łeb go "DUP!"
 
(chór): OoooOoooOoooOooo!!!

 Krew tryska na boki z łba rozwalonego
 Duchy wojowników biją mi oklaski
 A ja jeszcze muszę dokonać Armageddon
 A po wszystkim czekają w łożu ostre laski
 
(chór): OoooOoooOoooOooo!!!

(20-to minutowa solówka na gitarze)
 
(fragment ścieżki dźwiękowej z filmu „Ostatni Mohikanin”)

(krótka solówka na gitarze)

(chór): OoooOoooOoooOooo!!!

Logo nonnews
Zobacz w NonNews temat:
Gumki Manowar

Przypisy

 1. Chociaż jego zapach świadczy o czymś przeciwnym
 2. Przynajmniej tak twierdzi Eric Adams