Medycyna naturalna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Medycyna naturalna (lub niekonwencjonalna) – rodzaj medycyny, polegający na odrzucaniu wszelkich nienaturalnych form leczenia; czyli generalnie siedzenie i czekanie, aż choroba sama przejdzie dzięki odwiecznym prawom natury lub cudom.

Paradygmaty medycyny naturalnej:

  • lekarze nic nie wiedzą,
  • jak wiedzą, to nie powiedzą,
  • zatem nie idź do lekarza, poczekaj, a może ci przejdzie samo.

Z medycyną naturalną ściśle powiązana jest homeopatia, czyli leczenie czystą wodą lub w wersji bardziej hardcore'owej etanolem w nadziei, że mniej to zaszkodzi niż podawanie leków przepisywanych przez lekarzy, z których wszystkie mają fatalne w skutkach efekty uboczne. Niektórzy zwolennicy medycyny naturalnej zaliczają jednak homeopatię do medycyny alternatywnej i odrzucają jako ideologicznie podejrzaną.

Wysoce wykwalifikowani, oraz w 100% wiarygodni specjaliści z dziedziny medycyny naturalnej, ezoteryki wyższej lub najwyższej i zbierania ziemniaków z grządek na balkonie stwierdzili, że przyczyną większości chorób jest niedobór pewnych substancji (reszta chorób to skutek medycyny konwencjonalnej). Dla przykładu, rak jest skutkiem niedoboru B17, a niewiara w jedyną, słuszną medycynę, z niedoboru głupoty. Nie wież BigPharmie!


Crystal Clear app virussafe To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny medycyny. Jeśli wiesz, że należy przede wszystkim szkodzić – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele