Windows Vista

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

(Przekierowano z Microsoft Windows Vista)
Skocz do: nawigacji, szukaj
Windows Vista
Logo Łindołsa Wiśty
Logo Łindołsa Wiśty
 
Poradnik V.jpg

Poradnik z gazetki

Każdy młody masochista
instaluje Windows Vista!

Hasło reklamowe Windowsa Visty

Nie wszystko Vista, co się zacina.

Prawda o tym, że nie tylko Vista się zacina

Mac OS 7 działa lepiej na 4 MB RAM niż Vista na 44 GB RAM.

Święta prawda...

– Ile zajmuje Windows Vista?
– Ile znajdzie, tyle zajmie.

Stara prawda o Windows Vista

Windows Vista (ukr. kura; ur. 30 stycznia 2007, zm. 11 kwietnia 2017) – najgorsza wersja Windowsa, opracowana z myślą o starszych, kiepskawych i wolnych komputerach. Pierwotna nazwa miała brzmieć "Hasta-La-Vista Bill Gates", ale skrócono ją tylko do "Vista". Obecnie ten OS da się uruchomić nawet na kalkulatorze, a niektórym udało się go odpalić na okruszku od chleba. Ze względu na tę możliwość i dużą ilość błędów na sekundę jest coraz bardziej popularyzowana. Dostęp do błędów wszędzie, nawet w długopisie!

[edytuj] Wersje

Bląd101.png

Windows kocha błędy…

Windows XP posiadał tylko 2 wersje: Professional i Home Edition. Wiśta posiada 6 takich wersji:

 • Windows Vista Starter – wersja dla krajów rozwijających się, takich jak Polska.
 • Windows Vista Home Basic – podobna do startera, ale nie posiada Łindows Media Kodeks i Łindows Media Kenter.
 • Windows Vista Home Premium – podobna do Home Basica, ale posiadała pełny zestaw Media i inne pierdoły.
 • Windows Vista Business – zawierała jakieś super duper dodatki, można ją porównać do XP Professional.
 • Windows Vista Ultimate – zawierała wszystkie funkcje, i generowała o 1 więcej błędów niż inne wersje!
 • Windows Vista Enterprise – właściwie Ultimate ze zmienioną nazwą, ale generowała o 2 więcej błędów niż Ultimate!

[edytuj] Zalety

 • Umożliwia szybkie pozbycie się komputera i zajęcie się chociażby haftowaniem;
 • Przez mechanizm UAC doskonale ćwiczy klikanie myszką;
 • Dzięki cudnej technologi DRM można spać spokojnie, gdyż właśnie ściągniętych kupionych przez nas plików MP3 nie będzie dało się odtworzyć;
 • Windows Vista posiada nowoczesną funkcję zapychania pamięci. Pomaga ona wielu użytkownikom pokonać problem zbyt dużej ilości pamięci RAM;
 • Producent postanowił pozostawić tę wspaniałą rzecz, jaką jest BSoD.

[edytuj] Wady

Pasek boczny Vista.jpg

Kolejny dowód na to, że Windows to groza…

 • Przez ów mechanizm UAC można było nabawić się wirusa, klikając 666 razy w Tak, w tym 4 razy w Czy chcesz zainstalować program Wirus Anti-Spyware? i raz w Czy chcesz zezwolić na sformatowanie twoich dysków?. Rzecz jasna, ostatni.
 • Linuksowców prosimy o wpisanie na tę listę 123456 powodów, dlaczego przenieść się na Linuxa i kupić sobie koszulkę z pingwinem. Okna można było stłuc, a Tuxa nadal się nie da. Przeczytaj ten powód 123456 razy a będziesz miał te 123456 powodów.

[edytuj] Sukcesy sprzedaży

Komunikaty w Windows Vista.jpg

Błąd w chińskiej wersji Visty

Windows VISTA był sprzedawany na 9524 dyskietkach 5,25 cala w dwóch wersjach:

 • PbIiG (Piracka bez Instrukcji i Gwarancji) – cena już od PLN 0,95
 • OdBiD (Oryginalna dla Bogaczy i Desperatów) – cena już od £ 985#########[Biiiiiiiiiiiiip! Wartość za duża by przetworzyć informacje]

W ciągu dwóch pierwszych tygodni (od 19 stycznia do 2 lutego) udało się w Chinach sprzedać aż 244 legalne zestawy dyskietek z systemem Windows Vista. Przyczyniła się do tego gigantyczna reklama o wysokości 421 metrów, wyświetlona na wieży Jin Mao w Szanghaju. Skoro Vistę można kupić na ulicy za mniej więcej 1 worek ziemniaków, wybór staje się ciekawy. Ciekawe czy Microsoftowi uda się w Państwie Środka odzyskać chociaż kwotę wydaną na dyskietki, ryż i keczup. Ciekawe jest też to że w ciągu pierwszego miesiąca sprzedaży klienci kupili tam dwa razy więcej licencji na Vistę niż w analogicznym okresie na Windows XP (aż 122 zestawy dyskietek).

Opłacalność zakupu drugiej wersji była znikoma; instrukcja nic nie wyjaśnia, zaś serwis gwarancyjny jest na telefon, w dodatku jedynie w językach staro-cerkiewno-słowiańskim i fenickim.

[edytuj] Zarzuty i kontrowersje zgodności ze stacją dyskietek

Vista była w pełni zoptymalizowana pod kątem sprzętu, dzięki czemu jest w stanie generować krytyczne błędy o wiele wydajniej, niż inne systemy operacyjne. Najważniejszy komunikat błędu nosi numer 54, a brzmi następująco:

Windows Vista został zainstalowany pomyślnie. Naciśnij dowolny klawisz, by wygenerować kolejny błąd, lub naciśnij dowolny inny klawisz, by kontynuować.

Jeszcze nikomu nie udało się odnaleźć owego „dowolnego innego klawisza”.

Nie tak dawno M$ poinformował o odkryciu super sposobu na to, aby Windows działał bezbłędnie: w pokoju, w którym jest komputer z już zainstalowanym Windowsem, nie może być nikogo! Wtedy w Windowsie nic się nie dzieje.[1]

M$ nie potwierdza informacji o irytującym użytkowników komunikacie: Nie wystąpił błąd. Naciśnij dowolny klawisz aby wygenerować błąd lub usunąć wszystkie pliki z dysku C:. Po tym komunikacie system zamiera nie reagując nawet na naciśnięcie dowolnego klawisza. Pomaga dopiero reinstalacja systemu, po przeprowadzeniu której mogą zacząć pojawiać się prawidłowe komunikaty systemowe. Drugi zarzut dotyczy rzekomej nowoczesności systemu, który nie powinien wymagać użytkownika do wygenerowania błędu.

[edytuj] Smaczne przepisy

M$ poinformował także o nowym wirusie, który nazywa się Proces Bezczynności. Wystarczy go usunąć, a procesor po 5 minutach się spali i będziemy mogli wyjąć z komputera kartę graficzną w celu jej konsumpcji.

Przepis na kanapkę a'la Microsoft:

Chleb smarujemy masłem i usuwamy wirusa o nazwie Proces Bezczynności. W międzyczasie do napędu wkładamy płytę CD i kotleta, po czym oczekujemy na spalenie się procesora. Następnie wyjmujemy kotleta i kartę graficzną, które umieszczamy na chlebie. Wszystko polewamy ketchupem i dodajemy musztardy. Smacznego!

[edytuj] Gadżety

Vista time.png

Najpoprawniej działający gadżet – zegar

Mało zauważalną nowością w systemie Windows Vista były Gadżety! Wyświetlały się one na pulpicie w postaci błędów – głównie w postaci „ta usługa jest niedostępna”. Kolejnym błędem jest to, że mogą latać po ekranie, co zakrywa dużą ilość błędów! Podczas testów błędów próbowano wyłączyć gadżety, ale generowało to kolejne błędy. Niektórzy z zapyziałych pracowników Windowsa sądzą, iż Gadżet może być np.: Układanką (której i tak nikt nie ułoży), zapiekanką z serem, Kursem Giełdowym (z powodu Kryzysu Finansowego wszyscy się na nie gapią jak nie wiem co), lub innymi rzeczami. Niestety, nie udało się tego stwierdzić z powodu ciągłych błędów. Gadżety zostały wprowadzone już w czasie testów Visty, ale dopiero w fazie RC 999 wprowadzono gadżet „Wybór BSoDu”. I dobrze, bo po co gadżety bez czegoś, co zwalczało by nudę znudzonych ciągle tymi samymi BSoDami?

[edytuj] Parametry

Czad.png

Szybkość to zaleta Visty.

Zgodnie z najnowszymi informacjami jakie Bill G. miał już w 1998 roku – miała wyjść wersja procesora Intel Pentium Core 2 Duo. Jako że Windows XP wyciągałby tylko 40% z tego procesora postanowiono ulepszyć i uaktualnić Windowsa. Dzięki tej wspaniałej aktualizacji teraz Vista zajmuje tylko 8GB (choć po zainstalowaniu na laptopach 20GB, więc nie musimy się przejmować że po instalacji na starszych dyskach zostanie jakieś miejsce). Ponadto zużywa aż 80% procesora Core Duo i 75% Core 2 Duo, co ma bardzo dużo zalet – przede wszystkim nie rozleniwia procesora. Procesor który wcześniej pracował z Vistą, choćby przez 2 minuty 45 sekund i 98 setnych będzie działał 100 razy szybciej. To niewiarygodne, ale odkąd grupa chemików zainstalowała Vistę na swoich komputerach, eksperymenty z 2,3,3,4,4,5-heksametylotoluenem idą 100 razy szybciej.

Co można było uruchomić na Viście?

Wszystko począwszy od kotletów i innych potraw na ciepło. Niestety 4/4 programów pod Linuxa i 3,999/4 programów pod starsze winy nie działa . Jest za to dużo fantastycznych gier winowych, które niestety bardzo mocno obciążają procesor. Core2 duo wykazuje nieraz 99% albo i więcej. Niektóre przypadki podają 110 a niektóre nawet i do 120% użycia procesora. Niestety nie jest to potwierdzone, ale wiadomo, że może to być możliwe. Co ciekawe: na Viście pójdzie wiedźmin 3, na ultra grafice! Ale spodziewaj się drobnych, przyjemnych dodatków do rozrywki.Sam wiesz czego.

Aby wyjść na przeciw, w nowym Windowsie Seven interfejs będzie słabszy i podobno wystarczy 32 MB RAM aby go uruchomić. Jednak Intel w to nie wierzy i przygotowuje specjalny procesor. Będzie on trójrdzeniowy. Jeden rdzeń będzie obsługiwał błędy. Ma być ustawiony na 10 GHz z możliwością podkręcenia do 0,3 THz. Drugi rdzeń to będzie obsługiwał Windowsa – jego prędkość to ok. 5 GHz z możliwością podkręcenia do 20 GHz. Ostatni to rdzeń odpowiedzialny za operacje będzie on miał 100 MHz, ale ze wstępnych informacji rzecznika wygląda na to że nie ma sensu zaczynać od tak dużej liczby tych emhazetów, skoro reszta sobie już poradzi z błędami.

[edytuj] Nowa opcja szukania

Windows.png

Inteligencja Visty

Vista ma superową opcję szukania. Szuka bardzo szybko. W starych winach po naciśnięciu jednej litery od razu przechodził kursor do nazwy pliku lub folderu, który na tę literę się zaczynał. W usprawnionym systemie (choć trwa to trochę dłużej) system wyszukuje wszystkie foldery i pliki które tę literę lub frazę zawierają. Niestety jest to prawdziwy problem dla Chińczyków. Dla nich różnica czasowa między starym a nowym systemem to dwa dni na nowych procesorach i 4 lata na starych. Niestety nawet Chińczycy, którzy złamali XP 10 lat przed premierą nie potrafili tego wyłączyć i przywrócić starej cechy.

[edytuj] Podsumowanie

Każdy wie, że nowy Win to po prostu świetny system. Od razu był instalowany na wszystkich komputerach. Fakt, że Gates zagroził nie da licencji jak nie zainstalują Visty trzeba pominąć gdyż zainteresowanie było tak wielkie tym systemem, że po prostu sklepy się paliły i to dosłownie (oczywiście te które w swoim asortymencie posiadały Vistę). Jest to świetny system (przynajmniej w porównaniu do tamtych) szybko się ładuje i zamyka[2], zawsze jest sprawny[3] oraz ma mało błędów[4], ponadto nie pozwala się procesorowi rozleniwić, dlatego powtórzę jeszcze raz wspaniałe motto: Każdy młody masochista instaluje Windows Vista!

[edytuj] Ciekawostki

Kosz1.PNG

W Viście można usunąć nawet kosz

Kosz vista.png

Ale można go przywrócić...

 • Kiedy wyszła Vista, zamiast pieców hutniczych zaczęto stawiać komputery z tym systemem. Wydajność produkcji wzrosła trzykrotnie.
 • Efekt cieplarniany prezentuje się następująco:
  0.00001% – fabryki
  0.00000001% – samochody
  0.0000000000000000000001% inne źródła
  99.9999899899999999999999% komputery z Vistą
 • Vista jest tak bezpieczna, że nie da się jej zhakować.[5]
 • Vista jest mistrzem samobójstw. W ciągu 1 dnia użytkowania powiesiła się 9999995638299999 razy. I jeszcze jakoś żyje.
 • Gdy złotej rybce powiedziano, że chcemy pokój na świecie poprosiła o inne życzenie, więc zażyczyliśmy żeby Vista dobrze chodziła. Niestety od tej pory mamy na świecie pokój (trwało to 0,01 sekundy, potem ludzie zaczęli się wkurzać, że "co to jest ta Vista").
 • Dzieci w przedszkolu nieudanych napisały miliard poprawek do Visty. Od tej pory system na laptopach da się w ogóle uruchomić.
 • Gdy system prosi o pozwolenie uruchomienia aplikacji widać przyciski continue oraz continue[6]
 • Jeśli chcesz zrobić cokolwiek w folderze C:\ musisz mieć uprawnienia superadmina. Dotychczas nawet Chińczycy nie potrafią go uzyskać. Ale jeśli naprawdę chcesz uzyskać super admina:

Konieczne jest uruchomienie Wiersza polecenia, ale jako Administrator. Dokonamy tego wybierając menu Start, następnie Wszystkie programy i Akcesoria. Następnie z menu kontekstowego pozycji Wiersz polecenia kliknąć Uruchom jako Administrator. Będąc już w narzędziu użyć musimy następujących komend: Net user administrator /active:yes (aktywuje konto) Net user administrator password (gdzie password będzie używanym hasłem) Korzystając z tego konta możesz zobaczyć ukryte pornole w folderze windows

 • Dawniej by wysłać rakietę w kosmos potrzeba było kilku herców. Dzisiaj by uruchomić Vistę potrzebujemy kilka jottaherców (tj. kilka kwadrylionów[7] herców).

Przypisy

 1. Jednak i tak po 14,5382958 sekundach zaczynają pojawiać się błędy oraz niebieskie ekrany, twój pies dostaje napadu epilepsji, chomik zaczyna kręcić kółkiem do tyłu i po chwili przez okno wkrada się tajemniczy Kot Haker i zabiera twoją obudowę w celu zrobienia z niej kuwety.
 2. Jedynie w 3,3457h.
 3. Tę tezę potwierdza aż co 3 * 109 użytkownik
 4. 307500 błędów/s
 5. Nie da się także nic z nią zrobić.
 6. Po naprawieniu problemu mamy przyciski restart oraz bluescreen.
 7. Kwadrylion to taka jedynka, tyle że z 24 zerami.
Nasze strony
Przyjaciele