Mieroszów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Mieroszówosada zwana „krainą wiecznych śniegów” w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim.

Mieroszów jako gmina turystyczna ma do zaoferowania szereg atrakcji, między innymi zabytkowy rynek z sukiennicami, pod którymi możemy zawsze znaleźć informację turystyczną w postaci przyjaznych mieszkańców, trafność udzielanych informacji zależy od pory dnia oraz ilości wtłoczonego alkoholu. Na rynku znajduje się również fontanna, niestety już nie używana (ktoś ukradł instalację wodną). Na wspomnianym rynku można znaleźć również obiekt comiesięcznego kultu i czci – a więc miejski ośrodek pomocy społecznej, mniej ważne budynki jak kościół znajdują się 200 metrów od północnego wjazdu do tu wspomnianego miejsca. Atrakcją są tu również latarnie gasnące gdy się pod nimi przechodzi.

[edytuj] Atrakcje kulturalne i sportowe

  • Mieroszowskie Centrum Kultury – zatrudnia młodych, niespełnionych rockmenów. Można tam również znaleźć kino, mieszczące się w tym samym budynku (ostatni seans odbył się w 1999 roku); teraz pomieszczenie wykorzystywane jest do melanży oraz koncertów zespołów rockowych, odbywających się z przerwami spowodowanymi częstym zbieraniem tynku odpadającego od sufitu.
  • „Piwniczka” – miejsce, gdzie skupiają się nadmienione wyżej grupy społeczne, a także inni pseudometalowcy, emo czy mieroszowscy rastafarianie, także nieoficjalne miejsce schadzek gminnego klubu Anonimowych Alkoholików. Swoich gości raczy jednym gatunkiem niszowego piwa nieznajomego pochodzenia.
  • „Remiza” – konkurencja „Piwniczki”; w tym miejscu odbywają się cotygodniowe wieczory zapoznawcze w ramach akcji „i Ty możesz zostać strażakiem”.
  • Stadion – miejsce tętniące życiem, często odbywają się na nim treningi lokalnej drużyny sportowej TKS „Biały Orzeł”, jest to jednak sprawa drugoplanowa, bowiem głównymi gwiazdami są tu działacze wspomnianego klubu, są to ludzie bardzo uczynni, po meczu nie odmówią nikomu alkoholu oraz klubowej kiełbasy, sprzedawanej często za talony na gminnych imprezach (na takich eventach zajmują 2 miejsce w kategorii konsumentów, ustępują tylko pracownikom Fabryki Wkładów Odzieżowych „Camela” – sponsorów popijawy imprezy). W ostatnim roku bardzo poprawiła się sytuacja sportu w gminie – kupiono jedną plastikową bramkę oraz 3 piłki produkcji tajwańskiej. W dniach, kiedy nie odbywają się żadne zabawy gminne, na stadionie można znaleźć rezydentów, zawsze zajmują te same miejsca aby oddawać się rytualnemu piciu alkoholu „z gwinta” (także w sezonie zimowym) – niestety towarzystwo bardzo szczelne, naukowcy odnotowali bardzo silne zależności stadne, osobniki zaciekle bronią swojego terytorium na trybunach.
  • Biedronka – zbudowana całkiem niedawno, bo w 2009 roku. Główne miejsce zaopatrywania w tani alkohol mieszkańców Mieroszowa oraz okolicznych wsi, od razu zajęła miejsce zapomnianego szlaku przerzutowego wódki z Czech. Biedronka jest też częstym miejscem schadzek okolicznej młodzieży, tej bardziej kolorowej nienadającej się do Piwniczki.
  • Hala sportoważółty budynek z charakterystycznymi białymi drzwiami prowadzącymi na dach, niestety do dziś nie zbadany po co.

Tak poza tym, Mieroszów posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną, niestety nie jest dostępny rozkład jazdy prywatnych busów bo jak się dowiedziano – godziny kursowania są zależne od faz księżyca.

Nasze strony
Przyjaciele