FANDOM


Disambug „Mikronezja” przekierowuje tutaj. Zobacz też Mikronezja – wyspy.
Mikronezja
Stolica Istnieje! Chata wodza to cała stolica!
Ludność parę tysięcy ludzi
Język urzędowy angielski
Ustrój demokracja narzucona od SZA
Religia brak
Waluta dolar
 

Mikronezja (państwo) (zwana też Sfagocytowanymi Sfederowanymi Stanami Mikronezji) – kraj leżący na (zaledwie) kilkuset wyspach na Oceanie Spokojnym. Od 1986 roku uwolniona spod szatańskiej okupacji złych Amerykanów.

Polityka

Mikronezja jest silnym, zbrojnym krajem, który nie boi się nikogo oprócz Polski. Jest na tyle potężna, że USA po utracie tych wysp pozostaje z Mikronezją w sojuszu w obawie przed niespodziewanym atakiem na Hawaje albo NY. Ponadto kraj nawiązuje stosunki dyplomatyczne z ufokami w celu polepszenia i tak wiodących technologii wojskowych.

Podział administracyjny

Mikronezja dzieli się na cztery stany (nie mylić z województwami):

  • Chuuk – centrum państwa, skupia największą ilość ludzi, wysoko rozwinięty przemysł. Nazwa tego stanu (jak mówi legenda mikronezyjska) pochodzi od wielkiego huku, jaki wywołała próba nuklearna na jednej z wysp, przeprowadzana z sojuszniczym Tadżykistanem.
  • Korsae – wschodnia część, z której została jedna wyspa (Korsae), po abordażu wykonanym przez korsarzy z Wysp Marshalla. Najwyższym szczytem jest Finol Finkol, nazwana tak na cześć Chinola.
  • Pohnpei – tak, Czytelniku, skojarzenia z Pompejami nie są przypadkowe. To właśnie tu teleportowali się ocalali spod włoskiej katastrofy. Stolicą stanu jest Kolonia (nazwana tak na cześć zwycięskiej bitwy o miasto w Niemczech w roku 1337, gdy Mikronezyjczycy użyli po raz pierwszy moździerzy).
  • Yap – zachodni stan, który był świadkiem wielu wielkich bitew o kamienne pieniądze, co znajdujemy poprzez szczątki samolotów i działek przeciwlotniczych. Stolicą stanu jest... Colonia.

Gospodarka

Yapese stone money 2007

Mikronezyjczycy musieli posiadać naprawdę duże portfele na taką walutę

Mikronezja jest wielkim potentatem gospodarczym. Wysoko jest rozwinięty przemysł zbrojeniowy, spożywczy i wydobywczy. Ważną dziedziną jest turystyka (kraj odwiedza rocznie 666 milionów ludzi, dwa razy tyle tajfunów i 300 ufoludków). Ludność wiejska łowi manty i rekiny i wyrabia ekskluzywną biżuterię z muszli kokosowych i orzechów skorupiaków. Napis „Made in Micronesia” jest symbolem najwyższej jakości produktu. Kryzys nie istnieje, a z racji sojuszu z USA Mikronezja wspomaga je kwotą 1 miliarda zielonych rocznie. Walutą jest właśnie dolar, zastąpił najdroższe pieniądze świata – kamienną monetę (płacono za nią nawet 54523 dolary).

Demografia

Mikronezję zamieszkuje 135000 człowieka, w tym:

  • 120000 to Mikronezyjczycy,
  • 10000 – Melanezyjczycy,
  • 1500 – Japończycy,
  • 1000 – Polacy,
  • pozostałe 2500 – więźniowie polityczni i Amerykanie.

Kultura

Państwo to ma bogatą kulturę. Każdy stan ma inne święta, ale wszystkie łączy parada wojskowa na cześć Mao Zedonga i Dnia Ufoka. Są też jakieś pomniejsze święta, np. niepodległości, ale przechodzą bez rozgłosu.