Mistrzostwa świata w lotach narciarskich

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Holmenkollbakken2

Nadal chcesz wystartować?

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich – zawody narciarskie rozgrywane co 2 lata na jednej z największych skoczni na świecie. W zależności od potrzeb poprzedza Turniej Nordycki i Planicę, albo jest rozgrywany na samej Letalnicy na koniec sezonu.

[edytuj] Zasady

Takahashi

Typowy skoczek podczas kwalifikacji

Rozgrywane są 3 zawody: kwalifikacje eliminujące przypadkowo przybyłych skoczków, konkurs składający się z 1 serii usuwającej jeszcze 10 lotników lub nielotników, którzy jakimś cudem się przedarli przez skok kwalifikacyjny i drugiej nic nie znaczącej i z kolejnych zawodów, w których skacze ponownie ta 30-stka w celu ostatecznego triumfu. W sumie zwycięski zawodnik musi oddać 5 skoków, by móc nacieszyć się z blasku chwały.

[edytuj] Miejsca akcji

Co 2 lata jest zmieniane miejsce masowych zgonów, czy jak to inaczej się mówi, zawodów. Zawsze jednak jest wybierane z listy kilku okazałych miejsc: Planicy, Vikersund, Oberstdorfu, Kulmu i Harrachova. Wstrętnie pomijane było zaś Cooper Park w Ironwood, które też było bardzo duże, ale nikt nie chciał jechać do USA na zawody, więc skocznia została wyburzona i pozostało jedynie 5 pozostałych.

[edytuj] Triumfatorzy

[edytuj] Polacy w MŚwL

Piotr Fijas jako jedyny ocalił honor Polaków i to jeszcze zanim Polacy występowali w skokach. Udało mu się zająć 3 miejsce w 1979, co się nie udało nawet naszemu Adasiowi, dla którego 5 skoków, to było o 2 za dużo. Reszta jednak była jeszcze gorsza, bo dla nich te 5 skoków to było o 6 za dużo.

Nasze strony
Przyjaciele