FANDOM


Mistrzostwa świata w piłce nożnej 1938 – ostatnia okazja przed wojną by pokazać, jak dobrze harata się gałę. To jeden z dwóch razów u Żabojadów.

Organizacja

Tym razem Żul z Francji pomyślał, że skoro w Urugwaju wygrał Urugwaj, we Włoszech wygrały Włochy, no to wiadomo, co trzeba zrobić by wygrali, uwaga, Francuzi. W dodatku nie trzeba będzie się nigdzie wybierać. Stwierdzono, że ostatnio nic głupiego się nie stało, to powtórzono organizację z poprzedniego mundialu. Dzięki naszym zrewidowano to. Pozostała jeszcze kwestia drużyny francuskiej…

1/8 finały

Flag of the German Reich (1935–1945) Niemcy III Rzesza 1:0 Znak B-2 Austria, zaraz, a no tak, jeszcze :1 300px-Flag of Switzerland.svg Szwajcaria
Panu Adolfowi bardzo nie przypadło do gustu to, że Niemcy w pierwszym meczu nie zagrają z Austrią, tylko z Szwajcarią, ale stwierdził, że fajnie by było zgromadzić cały świat niemieckojęzyczny w jednym meczu. To nie przeszkoda, że są w nim trzy kraje. Zaraz przed mundialem był Anschluss i wtedy zawodników austriackich wcielono do kadry niemieckiej. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że okazało się, że Niemcy i Austriacy wolą grać przeciwko sobie, nawet gdy są w jednej drużynie. Formalnie był remis i mecz powtórzono.

Flag of the German Reich (1935–1945) Niemcy III Rzesza 0,5:1,5 Znak B-2 Austria, zaraz, a no tak, jeszcze :4 300px-Flag of Switzerland.svg Szwajcaria
Jak można zdobyć pół gola? Po prostu dostać go w najczęstszej postaci. Prawie wygrała Austria, bo Szwajcarzy prowadzili od 64. minuty.

Właściwa flaga Węgier Węgry 6:0 Flag of Indonesia Indonezja
Oni to mają szczęście. Drugi raz pod rząd[1].

Szwecja-flaga Szwecja 0:89 Nikt
Ze Szwedami miała grać Austria, ale wiadomo, co się z nią stało, wię rywalem Szwecji był… nikt. By nikomu nie było smutno, sami postrzelali sobie do bramki. Jednakże nikt z pośród nikogo nie chciał grać dalej, więc blondasy przeszli dalej.

Flag of Cuba Kuba 3:3 Rumunia-flaga Rumunia
Rumunom wydawało się, że trafili na prostego rywala. Mieli rację! Problemem było tylko to, że Kubańczykom wydało się, że to jest rum. Było 2:1 do 88. minuty, gdy w rozpaczy udało się Rumunom wyrównać. Potem w dogrywce padły jeszcze dwie bramki.

Flag of Cuba Kuba 2:1 Rumunia-flaga Rumunia
Kubańczykom złudzenie nie przeszło. Rumunom natomiast w ogóle zrzedły miny.

FRANCJA FLAGA Francja 3:1 600px-Flag of Belgium (civil).svg Belgia
Na razie wszystko idzie zgodnie z planem Żula z Francji. Francuzi nie odpadają w pierwszej fazie.

Pizzoflaga Włochy 2:1 Norwegia Norwegia
Jak to Włosi, po dogrywce.

Flaga Brazylia Brazylia 6:5 Wikiflaga Polski 3 Polska
Jeśli można powiedzieć o narodowym pechu, to chyba nie ma lepszego przykładu, nawet jeśli nasi urządzili Brazylijczykom najcięższy mecz. Pierwszą bramkę strzela Leonidas[2]. Czyżby koniec meczu? Nie! Sędzia dyktuje karnego i strzela Niemiec, ale zaraz, z polskiej reprezentacji, goooool! Lecz na koniec drugiej połowy było 3:1 dla Canarihnos. Jednakże w 53. minucie strzela Ślązak, zaraz, przecież Śląsk jest w Polsce, goooool! 6 minut później kolejny gol Ernesta i jest 3:3. Jednakże w 71. minucie na prowadzenie znów wychodzą Canarihnos. Potem czekanie na wykończenie hat-tricka[3] Wilimowskiego do 89. minuty. W 90. minucie 4:4. Padną jeszcze gole? Okazuje się, że Leonidas domyka hat-tricka i zaczyna się robić nieprzyjemnie. Wilimowski strzela jeszcze gola w 118. minucie. Zaraz, czwartego? Tak, czwartego[4]. Szkoda, że nie strzelił jeszcze dwóch.

Niemcochy Czechosłowacja 3:0 Dutchddrflag Holandia
Po dogrywce.

Ćwierćfinały

Właściwa flaga Węgier Węgry 2:0 300px-Flag of Switzerland.svg Szwajcaria
Bratankowie wygrali ten mecz tylko po to by dobić Austriaków, bo wiadomo z kim wygrali Szwajcarzy.

Szwecja-flaga Szwecja 8:0 Flag of Cuba Kuba
Jedyny mecz wygrany przez Szwedów, ale jest to ćwierćfinał. Zatem Final Four! Pokonaliśmy Kubańczyków![5]

FRANCJA FLAGA Francja 1:3 Pizzoflaga Włochy
Okazuje się, że jednak gospodarz nie jest mistrzem świata. Czy był to dobry pomysł, by obrońca tytułu miał zagwarantowany awans?

Flaga Brazylia Brazylia 2 czerwone kartki, 2 rannych:1 czerwona kartka, 3 rannych Niemcochy Czechosłowacja
I znowu Canarihnos chcieli być bohaterami fazy. Problemem był fakt, że gra coś nie szła, więc może pójdzie coś innego. Okazało się, że mecz sędziował sędzia z reklamy Rexony i walkę podchwycili Pepiki[6]. Gdy w końcu sędzia użył Rexony w 89. minucie, to pokazał dwie czerwone kartki i mecz został skończony wynikiem 1:1. Tak stoczyła się bitwa o Bordeaux

Flaga Brazylia Brazylia 2:1 Niemcochy Czechosłowacja
Czesi[7] stracili w poprzednim meczuiej bitwie Niejadłego[8], a Brazylijczycy nie stracili Leonidasa[9].

Półfinały

Właściwa flaga Węgier Węgry 5:1 Szwecja-flaga Szwecja
Szwedzi strzelili dwa gole. Pierwszy zanim w ogóle Węgrzy zorientowali się, że mecz się zaczął. Drugi dla wyrównania. Potem cztery razy strzelają Węgrzy[10].

Pizzoflaga Włochy 2:1 Flaga Brazylia Brazylia
Brazylijczycy wreszcie zakończyli spotkanie w regularnym czasie. Co prawda nie tak jak miało pójść, ale jest super!

Mecz o 3. miejsce

Szwecja-flaga Szwecja 2:4 Flaga Brazylia Brazylia
Tym razem Canarihnos wygrali w regularnym czasie. Szwedzi prowadzili do końca pierwszej połowy, ale potem dla Blondasów było tylko gorzej. Zatem…

BRAZYLIA
Flaga Brazylia

PO RAZ PIERWSZY (I NIE OSTATNI) SIĘ NIE SKOMPROMITOWALI

Finał

Pizzoflaga Włochy 4:2 Właściwa flaga Węgier Węgry
Zanim się odbył można było powiedzieć, że na pewno mistrz świata to europejski kraj o fladze zielono–biało–czerwonej na W, w którym rzadko pada deszcz. Pomimo tylu pewników i tak na Saint Denis[11] zmierzyły się dwie najlepsze drużyny. Tak naprawdę Bratankowie dotrzymywali pola Włochom tylko w pierwszych minutach, a później mecz był jednostronny. Zatem...

WŁOCHY
Pizzoflaga

PO RAZ DRUGI (I TO Z RZĘDU) MISTRZEM ŚWIATA

Nagrody

 • Złoty But – Flaga Brazylia LeonidasTHIS IS SPARTA![12];
 • Złota Czerwona Kartka – Właściwa flaga Węgier Pal z Hercki – to ten sędzia z reklamy Rexony[13];
 • Złote Getry – 300px-Flag of Switzerland.svg Ernst Lörtscher – autor pierwszego samobója na mundialu;
 • Złoty Orzeł – Wikiflaga Polski 3 Ernest Wilimowski – no, po prostu mu się coś należy;
 • Złoty Czarny Koń – Szwecja-flaga Szwecja – za pokazanie, że nie trzeba umieć grać w piłkę, by dostać się do pierwszej czwórki.

Przypisy

 1. W poprzednim mundialu Egipt
 2. This is Sparta!
 3. THIS IS SPARTA!
 4. Do dzisiaj to jest najwięcej goli strzelonych w przegranym meczu na mundialu
 5. Jakby rzeczywiście było się z czego cieszyć…
 6. Nie zapominajmy o Słowakach i Ukraińcach z Zakarpacia
 7. I oczywiście ci drudzy i Małorusinach z Zakarpaciach
 8. Król strzelców z poprzedniego mundialu
 9. Po raz kolejny!
 10. I do właściwej bramki!
 11. To jeszcze nie ten raz
 12. 7 goli
 13. Nie wiesz o co chodzi? Było uważać