Mosh

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Mosh

Jeden z uczestników zabawy

Mosh – rodzaj tańca wykonywanego na koncertach hardcore, grindcore, metalcore, deathcore, brutal deathcore i disco-polo-core. I wszystkich innych zespołów, których nazwa nawiązuje do śmierci, martwych zwierząt, ognia, kultu szatana i kaca-mordercy. Jest to najlepszy sposób wyrażenia swoich uczuć do pozostałych fanów. Ogólnie chodzi w nim o to, żeby dostać się jak najbardziej na środek i nie stracić głowy.

[edytuj] Jak zacząć?

Rodzajów śmierci mosha jest kilka:

  • headbanging (pol. walenie głową) – nierytmiczne, nieskoordynowane z muzyką, ale szybkie i jak najbardziej tró ruchy głową na wszystkie możliwe strony;
  • crowd surfing (pol. serfowanie po tłumie) – usiłowanie zabicia jak największej liczby osób moshujących, przez przygniecenie ich samym sobą. Rzadko się udaje;
  • ogólna zagłada (pol. ogólna zagłada) – wymachiwanie wszystkim, czym się da, byle więcej osób powalić. Potem należy je podnosić w celu możliwość kontynuacji swoich działań.

[edytuj] Mosh, a bezpieczeństwo

Jest to zupełnie bezpieczna forma rozrywki, jedynie potencjalnym zagrożeniem dla postronnych mogą być latające kończyny lub głowy.

[edytuj] Zobacz też


Party icon To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny tańca. Jeśli jesteś na luzie, lub tańczyłeś to kiedyś – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele