FANDOM


Mutter
Wykonawca Kręcący się Kamień
Wydany 2 kwietnia 2001
Gatunek industrial metal
Długość w sam raz
Wytwórnia Muzyka z Silnika
Producent Jacob Hellner, Kamienie
Następny Album Reise, Reise
Poprzedni Album Live aus Berlin
 

Mutter (niem. Mamusia) – trzeci album dojczlandzkiego zespołu Rammstein. Okładka przedstawia twarz nowego człowieka wyhodowanego przez Japończyków z genów człowieka połączonych z psami, kotami, krowami i końmi. Chłopcy tak stęsknili się za mamusiami, że napisali tekst o ich śmierci, dzięki czemu te przyjechały, bo dostała syndromu sztokholmskiego.

Tracklista edytuj

 1. Mein Herz Brennt – o jakichś duchach, demonach, psychiatrzy zalecają kilkutygodniowy pobyt w Tworkach z wizytami egzorcysty w pakiecie.
 2. Links 2-3-4 – uczy bardzo przydatnej wiedzy o tym, że serce jest z lewej strony. Utwór odpiera zarzuty krytyków, którzy wyzywali Niemców od nazistów, faszystów, rasistów i muzyków.
 3. Sonne – kurs liczenia po niemiecku dla opornych, czy innych dzieci specjalnej troski proszących o datek na fundację żydowskiego TVN-u.
 4. Ich Will – niesamowicie kreatywny, ambitny tekst, składający się głównie z słów „Ja chcę”, doczekał się mnóstwa interpretacji przez znudzonych uczniów gimnazjów i liceów.
 5. Feuer Frei! – chłopcy planują kupić sobie miotacz ognia do domu, żeby dać upór swoim zabawom.
 6. Mutter – zespół tęskni za domowymi obiadkami mamusi, prosi także o zacerowanie brudnej skarpetki.
 7. Spieluhr – tu z pewnością chodzi o szyty z wdziękiem otyłych dziewczyn spisek mający na celu sprowadzenie do Polski Czterech Jeźdźców apokalipsy, po czym stworzenie drugiego NRD.
 8. Zwitter – szokujące fakty: gender zawładnęło Niemcami, przez co robią sobie operację, żeby mieć dwie płcie, które mogą zmieniać w zależności od humoru,
 9. Rein Raus – Till trzyma w domu koński harem, gdzie musi na czas zajmować się wszystkimi końmi.
 10. Adios – miało być oficjalne pożegnanie ze słuchaczami, ale producent zaprotestował, że album jest za krótki, bo masochista jeszcze nie szczytował i tak oto powstała piosenka o narkotykach.
 11. Nebel – bardzo smutna i wzruszająca opowieść o nieszczęśliwej miłości, która skończyła się gdzieś na środku drogi z kulą w głowie.
 12. Halleluja – chłopcy pokazują swoją religijną stronę, poprzez między innymi narzekanie na pedofilię w kościele oraz abp Michalika.