Mysz komputerowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Mysz komputerowa.JPG

Mysz komputerowa w starciu ze zdezorientowanym kotem

Funny-pictures-a-real-mouse-1zq.jpg

Mysz komputerowa w pełnym wyposażeniu

Mysz komputerowa.jpg

Mysz dwusystemowa

SRI Computer Mouse.jpg

Najnowsza mysz komputerowa

Mysz komputerowa (inaczej: stołokulotoczny manipulator strzałkowego wskaźnika ekranowego) – osobnik pokryty izolatorem (warstwą plastiku).

Na ekranie monitora wskazuje północ, południe, wschód i zachód. Mysz przesuwa się za pośrednictwem pracy palców dłoni i przedramienia. Najpierw ruchy te są przetwarzane w mózgu operatora lub opiekuna, po czym są wysyłane do dłoni, a następnie do myszy i na ekran monitora. Kursor na ekranie przesuwa się wektorami oraz krzywymi. Mysz komputerowa występuje na peryferiach komputera (urządzenie peryferyjne). Niegdyś występowała w filmie Domek na prerii. Wyróżnia się takie myszy komputerowe jak:

  • z przewodem (pokarmowym),
  • bezprzewodowa (jeden z postępów inżynierii genetycznej),
  • mysz mechaniczna,
  • mysz optyczna.

[edytuj] Mysz mechaniczna

Mysz ta posiada specjalną kulkę zamieszczoną na podwoziu. Usuwa ona wszelki brud z powierzchni biurka - stanowi poważną konkurencję dla środków czyszczących. Kulka ta porusza się za pomocą zminiaturyzowanych rolek papieru toaletowego. Bardziej opiekuńczy domownicy wyposażają swoje pociechy w kuwetę, zwaną również podkładką pod mysz, która przedłuża żywotność myszki nawet do dziesiątek lat.

[edytuj] Mysz optyczna

Mysz optyczna, której jednym z cyklów ewolucji była mysz mechaniczna. Wraz z biegiem czasu, dzięki postępom w inżynierii genetycznej, doszło do jej ewolucji w mysz optyczną (oko uzbrojone). Jej atutem jest laser, który niszczy wszelkie zanieczyszczenia i zabija szkodliwe bakterie z powierzchni biurka oraz likwiduje roztocza.

[edytuj] Płeć myszy komputerowej

Mysz komputerowa z pewnością jest płci żeńskiej, ponieważ mówiąc o myszy powiemy „ta mysz” a nie „ten mysz”. Ponieważ komputer jest płci męskiej, najlepszym wyborem podczas zakupu myszy jest mysz bezprzewodowa, gdyż nie zachodzi bezpośredni kontakt z komputerem.

[edytuj] Sposoby podłączania do komputera

Mysz można podłączyć do komputera poprzez:

  • USB – Universal Serial Bus (Uniwersytet Seriali o Busach) Type A USB connector.jpg
  • PS/2 (PlayStation 2) PS2 Ports ATX.jpg
  • Port szorowany RS-232.jpeg
  • FireWire (palące kable) Firewire-6pin-end.jpg

[edytuj] Zastosowania

Mysz komputerowa służy głównie do wyładowywania swoich doznań emocjonalnych (np. rzucanie nią o ścianę). Są także inne zastosowania, na przykład fizyczne znęcanie się nad słabszymi osobnikami, nakręcanie kabla na palec lub też (rzadziej spotykane) używanie jej do interakcji z komputerem.

Nasze strony
Przyjaciele