Myszoskoczek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Myszoskoczek – zwierzątko nieco większe od zwykłej myszy. Żyje ok 8 lat, ale to zależy od ilości tortur nad nim.

[edytuj] Wygląd

Duża mysz z długim ogonem który po wielkich staraniach wyewoluował z sami wiemy czego... Posiada również łapy - tylne do zakopywania odchodów a przednie do trzymania swej ofiary. Większość ludzi nie odróżniłaby kochanego myszoskoczka sąsiada od typowego szkodnika – gryzonia, czyli wiadomo jak by się to skończyło.

[edytuj] Hodowla

Hodowla myszoskoczka jest prosta. Kupisz, potem karmisz, sprzątasz klatkę czasem i robisz z nim co chcesz.

[edytuj] Żywienie

Jedzą prawie wszystko: owoce, zboża, mięso (uwaga na palce), papier (stosowane czasem jako niszczarka), ubrania (najlepiej te najdroższe), pizze, kable, meble (nowsze i droższe są smaczniejsze), ściany, jajka (najczęściej z parówkami) ewentualnie wszystko co się rusza.

Rzadko piją, ale jak piją to piją ile wlezie. Piją wodę, niekiedy własne siki, krew właściciela (już wiadomo po co gryzą).

[edytuj] Mieszkanie

Hodowane w słoikach, transporterach i ciasnych klatkach, ewentualnie w całym pokoju lub mieszkaniu, albo za szafą. Im więcej myszoskoczków posiadasz, tym bardziej śmierdzi w klatce. Niekiedy sprzątanie klatki co godzinę lub dwie jest ostatnią deską ratunku, by nie śmierdziało w okolicy klatki, bo myszoskoczki srają i leją tam, gdzie śmierdzi najbardziej.

[edytuj] Zakup

Do nabycia w sklepie zoologicznym albo w aptece. Kosztuje ok 10 zł, choć w supermarketach tania cena to 20 zł (nie lepiej kupić coś tańszego?).

[edytuj] Zastosowanie

Zastosowanie różni się tylko od tego, gdzie kupiliśmy myszoskoczka.

Jeśli był kupiony w zoologicznym: zwierzę do obserwacji, karmienia głaskania zwierzę do torturowania, mordowania, znęcania się nad nim...

Jeśli był kupiony w aptece: środek anty-senny (nie zmrużysz oka do północy, całą noc nigdy, niezależnie od położenia i wyposażenia klatki. Po prostu nie uśniesz nigdy, nigdy i jeszcze raz nigdy.

[edytuj] Tresura

Myszoskoczki najczęściej nudzą się tuż po miesiącu od daty zakupu, bo rzadko da się je wytresować.Ewentualnie mogą nauczyć się grania w tibię.

Nasze strony
Przyjaciele