FANDOM


Einstein

Czy taki człowiek jak Einstein mógł nie mieć Nobla? Wstyd byłby!

Obama Snide.tv

Obama po wręczeniu nagrody

Sierpimłot

Nagrody Nobla są przyznawane szczególnie za propagowanie wolności dla obywateli, czego dowodem był Nobel do Unii Europejskiej w 2012 roku.

Nagroda Nobla (lub Nagroda Jobla, ew. Nagroda Jabola, Nagroda N00bla) – mało prestiżowa nagroda przyznawana za mało ważne odkrycia naukowe i lokalną walkę o pokój. Pomysł na Noble utworzył... Alfred Nobel. Podobno za zabicie braciszka dynamitem chciał zrekompensować swoją winę. Nagroda Nobla dla Obamy realizuje te zamierzenie. Noble przyznaje się w kategoriach: fizyka, chemia, medycyna, ekonomia, literatura oraz pokojowa, z czego ta ostatnia wzbudza ogólne zainteresowanie.

Proces przyznawania Nagrody Nobla edytuj

Przyznawanie Nagrody Nobla jest długie jak czas wydawania pozwolenia na budowę domu w Polsce. Z tego powodu, oczekiwania na laureatów są jedne z największych na świecie. 3000 osób które dały największe łapówki które najwięcej wniosły do tego świata. Do tego grona bierze się:

  • przywódców świata (szczególnie z G8 i Żółtków),
  • członków międzynarodowych sądów,
  • słynnych profesorów,
  • laureatów innych Jobli,
  • dyktatorów oraz tyranów,
  • skorumpowanych pazerów znanych jako prezesi największych fundacji.

Nominacje przyznaje się do 31 stycznia. Z automatu wyrzuca się gości, którzy kopnęli w kalendarz lub zgłosili samych siebie (co za narcyzy). Selekcjonuje się 200 kandydatów na jedną nagrodę i następuje tajne głosowanie.

Znani laureaci edytuj

Global1-550x741

Praca nagrodzona Noblem

Kontrowersje edytuj

Nagroda Nobla od wielu lat jest tematem wielu dyskusji nad wyborem kandydatów. Wiele osób zarzuca, że Nobla powinni otrzymać Polacy za stworzenie czarnej dziury, która zasysa kluczyki do samochodu, pilot, komórkę oraz dokumenty. Z fizyki od wielu lat eksperci naukowi wysyłają kandydaturę Tadeusza Rydzyka za manipulowanie falami radiowymi Ciemnej Masy.

Ciekawostki edytuj

  • Józef Stalin, Adolf Hitler i Benito Mussolini mieli szansę na Nobla. Nie udało się biedakom.
  • W 1982 roku kandydatem był także Wojtek.
  • Barack Obama jest nominowany do otrzymania drugiego Nobla za neutralność wobec Syrii.
  • Jedną z tajemnic noblowskich jest to, iż sam Alfred nie fundował Nobla z ekonomii. Zrobili to za niego bankierzy Banku Szwecji, ale dopiero po pół wieku

Zobacz też edytuj

Logo nonnews
Zobacz w NonNews temat:
Pokojowy Obama
Grafomaniak2011Ten artykuł zajął II miejsce w konkursie „GrafoManiak 2012 (II)”.