Netscape

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Netscape – prastara, tradycyjna, prymitywna przeglądarka internetowa, a zarazem wielki bubel. Legenda głosi, że była pierwszą przeglądarką internetową, która dawała zyski już za czasów Popiela. Gdy tylko powstało World Wide Web, Netscape rzuciła się na rynek i wygryzła DOS-ową przeglądarkę. Została wynaleziona przez firmę Apple i dodana została do systemów Mac OS. Netscape bezprecedensowo rządziła rynkiem przez dwa lata. Następnie została wygryziona przez Internet Explorera.

[edytuj] Funkcje

Netscape jest bardziej przestarzałą przeglądarką od Internet Explorera, gdyż jest o dwa lata starsza. Posiada podstawowe funkcje przeglądania stron i nie ma niczego poza tym, nawet „Ulubionych” – do „Ulubionych” też sama nie należy. Ma jakieś „Zakładki”, ale co to jest? Do tego jest po angielsku i nikt nie wie jak można ją spolszczyć. Jedyną fajną cechą Netscape jest fajna skórka (i tak da się ją ustawić w Firefoksie przy pomocy odpowiedniego dodatku).

[edytuj] Użytkownicy

Z Netscape korzystają w dzisiejszych czasach głównie maniacy tradycji, nie zważający na funkcjonalność, i na to, że zostaną uznani za wariatów. Korzystają z niej również maniacy dobrego wyglądu (Britney Spears, Madonna, Bill Kaulitz), gdyż w nowych wersjach poprawia się właśnie wygląd.

Nasze strony
Przyjaciele