Nicko McBrain

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Disambug Ten artykuł dotyczy angielskiego perkusisty. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.

Nicko McBrain (ur. 5 czerwca 1952) – brytyjski heavy perkusista heavy kapeli Iron Maiden. Ziomal Adriana Smitha. W wolnych chwilach pilotuje samoloty. Jest autorem dzienników pokładowych z trasy zespołu, które przebiły nawet „Pamiętniki” Paska i „Dziennik Bridget Jones”.

[edytuj] Historia imienia

Naprawdę ma na imię Michael Henry, jednak w dzieciństwie nie za bardzo mu się to podobało. Gdy osiągnął szacowny wiek lat pięciu, uznał, że woli, by zwracano się do niego per 'Nicky' na cześć swojego ulubionego misia. Dwadzieścia lat później, podczas szalonej imprezy spędzonej w towarzystwie kumpli z kapeli (jeszcze nie było to Maiden) imię zostało oficjalnie przemianowane na 'Nicko' (włoska wersja: 'Neeko'). Obecnie nikt już nawet nie pamięta, jak brzmi prawdziwe imię bębniarza.

[edytuj] Osobowość i zwyczaje

Nicko jest najstarszym członkiem Iron Maiden – i jednocześnie najwyższym. Jego cechy charakterystyczne to: szeroki uśmiech od ucha do ucha, płaski nos, okulary przeciwsłoneczne, blond włosy (obok Dave'a Murraya, Adriana Smitha i Janicka Gersa jest najprzystojniejszym blondynem w kapeli), zmarszczki (mimiczne) oraz dzikie tatuaże na rękach. Nicko gustuje w koszulkach bez rękawów. Jako perkusista ma w sobie dużo pałeru. Generalnie należy do ludzi pozytywnie zakręconych.

[edytuj] Ciekawostki

  • Przed wstąpieniem do Maiden bębnił we francuskiej kapeli TRUST. Czuł się jednak nieco wyalienowany, ponieważ jako obcokrajowiec nie miał zielonego pojęcia, o czym są ich teksty.
  • Jego starszy syn też ma na imię Nicko... a raczej Nicholas!
  • Nicko jest nie tylko bebniarzem, lecz także pilotem! Ten fakt zmotywował Bruce'a Dickinsona do tego, by samemu postarać się o licencję.


Nasze strony
Przyjaciele