FANDOM


Most kolejowy w Nisku

Nowoczesny most kolejowy w Nisku

Kiedy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie?

Sylwia Grzeszczak i Liber o Nisku.

Nisko (także Miastowieś lub Niewysoko) – rzekome miasto. Leży w południowo-północnej części Polski czyli w województwie podkarpackim. Charakteryzuje się jednym z największych stopni bezrobocia na Świecie.

Samo sedno sprawy

Mieszkańcy Niska bardzo boją się takiej sytuacji o której śpiewa Sylwia Grzeszczak i Liber, jest to podyktowane tym, że w samochodach nie posiadają kierownicy. Nie posiadają jej dlatego iż jest im niepotrzebna, nie posiadają także pedału hamulca gdyż jest im niepotrzebny. Owe extra akcesoria nie są montowane w niżańskich samochodach, gdyż w Nisku nie ma zakrętów (dlatego mieszkańcy Niska boją się owej sytuacji). Stwierdzenie filozofa, że w Nisku nie ma nic jest bardzo trafne, nie ma tam nawet sygnalizacji świetlnej (dlatego nikt się nie zatrzymuje, więc hamulce są niepotrzebne). Kolejna cechą charakterystyczną Niska są dziury drogowe, można jest spotkać wszędzie, jest ich więcej niż w jakimkolwiek serze z dziurami.

Geografia

W ostatnim czasie odnotowano w Nisku gwałtowny wzrost budownictwa. Wybudowano 3 hiper-turbo markety, w których znalazło zatrudnienie 90% mieszkańców (wliczając w to ich rodziny, dziadków i babki). Tym samym 50% powierzchni miasta znajduje się „pod dachem”. Planowany jest też przebieg expresowej drogi, jednak dotychczas nie wiadomo, gdzie się rozpocznie i gdzie ma się skończyć. Wybudowano z dwóch zakrętów rondo, które łączy ze sobą dwa nieodległe osiedla willowe tutejszej magnaterii – Zarzecze oraz Racławice. Obiekt architektoniczny jest wykorzystywany przez tutejszych kierowców do wyczynowej jazdy na wrotkach. A w okresie zimowym wykorzystywane jako lokalna skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K-200 (m. n.p.m).

Podział administracyjny

  • Osiedle Tysiąclecia – podzielone na dwie zdemilitaryzowane strefy „Tysiąclecie Pierwsze” i „Tysiąclecie Drugie”.Wiadomo tylko tyle że na „pierwszym” mieszkał brat Kargula, a na „drugim” ciotka Pawlaka, którzy kontynuowali historyczny bój o miedzę.
  • Barce – nizinny teren gminy, malowniczo położony między widłami strumyka Barcówki i licznymi odprowadzeniami do niej prywatnych instalacji fitosanitarnych.Charakterystyczna cecha tego rejonu, co drugi dom utrzymuje się z dewiz otrzymywanych od bliźniego przebywającego „za wielką wodą” lub „wielkim murem”- który już został zburzony.
  • Malce
  • PeGieOooo
  • Planty
  • Warchoły
  • Podwolina – to tam gdzie Naczelny goeolog Niska, szukał wód termalnych i przez przypadek wwiercili się

w rurociąg, doprowadzający wodę do okolicznych osadników.

Kultura

W Nisku jest jedno kino, które o dziwo jeszcze działa mimo wielkiego długu. Charakteryzuje się tym, że zawsze grają tam najnowsze filmy z 8-10 letnim opóźnieniem. Do dziś grają tam hit, mianowicie film Titanic.

Historia

Niegdyś w Nisku były zakłady mięsne więc mieszkańcy mieli co jeść i gdzie pracować, teraz nie ma tam „nic” ( bo produkują tam papier ścierny, a nawet kiedyś padło hasło, że będą produkować części do samolotów- tych z II wojny , popularnie zwanymi „kamikadze”) dlatego też mieszkańcy nie pracują w ogóle lub pracują w okolicznej Stalowej Woli (mieście rowerów), przez nich powstaje zawsze korek drogowy.

Charakterystyczni mieszkańcy Niska

  • Niski Niżański kierowca – charakteryzuję się tym, że jeździ samochodem z rejestracją RNI (Ryzykownie Niska Inteligencja) bez kierownicy i bez hamulców. Cechy szczególne to: brak umiejętności wchodzenia w zakręty, gdyż w Nisku nie ma zakrętów (nie ma niczego), w sąsiednim mieście na dwupasmowej jezdni (bo w Nisku takiej nie ma) zawsze ale to zawsze jedzie lewym pasem z prędkością 40-50km/h blokując wszystkich uczestników drogi. Nie reaguje na sygnały dźwiękowe i świetlne innych uczestników drogi. Niżańskiego kierowce można niestety spotkać wszędzie, np. stojącego na autostradzie w Niemczech na światłach awaryjnych lub parkującego pod Ikeą na miejscu dla inwalidów.
  • Niżański hefa-lumps – -osobnik przeważnie płci męskiej, która ma ściśle określone menu dietetyczne oraz punktowy rozkład zajęć (także tych komorniczych, które przeważnie otrzymał za jazdę na pierwszej fazie i drugim biegu). Występuje przeważnie w rejonie małych lub dużych „Plant”. Ulubione zajęcie to gra w butelkę, polegającą na losowym wyborze ochotnika, który hasłami typu „pożycz złocisza” zbiera na zakup środka wspomagającego pamięć i koncentrację typu „zemsta teściowej”.