FANDOM


30 października 2018

Krzysztof jarzyna ze szczecina

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina, szef wszystkich szefów

Wciąż mało wiemy o wzbudzającej duże kontrowersje ustawie o wprowadzeniu dnia wolnego 12 listopada. Jednak Przedjutrze jako pierwsze dowiedziało się, co zamierza zorganizować władza na poniedziałek. W trosce o dobro obywatela posłowie Prawa i Sprawiedliwości zdecydowali się na odsłonięcie stu pomników na stulecie niepodległości, by w ten sposób zapewnić Polakom dostęp do rozrywek w wolnym dniu.

Inicjatywa wyszła od Joachima Brudzińskiego, który podczas wizyty gospodarczej w swoim rodzinnym Szczecinie przeczytał artykuł o głosowaniu w ramach tegorocznego Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zwycięzców znalazł się pomnik Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina, pierwszego gangstera RP, zanim to było modne. Brudziński wpadł na pomysł, by rozszerzyć pomnikomanię. Napisana przez niego ustawa ma zostać wieczorem podpisana przez Andrzeja Dudę.

Pomniki mają powstać w ekspresowym tempie. Dzięki wykupieniu licencji na masową produkcję pomników (od narodu koreańskiego), monumenty wyrosną jak grzyby po deszczu. Prawo i Sprawiedliwość ograniczyło się do postawienia 700 pomników w ciągu kilkunastu miesięcy (a stu do 12 listopada). Byłoby więcej ale Prezes stwierdził, że to skandal, żeby pomników Jana Pawła II było mniej od pomników z akcji ale Krystyna Pawłowicz stwierdziła, że to skandal, żeby pomników Jana Pawła II było mniej od pomników z akcji. A premier Mateusz Morawiecki coś burczał pod nosem o dopięciu budżetu i 500+.

Swoją gotowość zadeklarowały już następujące miasta:

Źródło edytuj