NonNews:Kościół legalizuje imprezy w piątek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Uf007

Imprezy w piątek po bożemu? Czemu nie, ale dlaczego to wprowadzono w sobotę?!

22 czerwca 2013

Biskupi pozwolili organizować huczne imprezy w piątek, zmieniając jednocześnie czwarte przykazanie kościelne. Od dziś bez popełniania dodatkowego grzechu możemy pić alkohole, jarać jointy oraz demolować domy organizatorów.

Dotąd zakaz udział w zabawach obowiązywał w każdy pokutny dzień (czyli też w każdy piątek) na cześć pierwszego spisku w dziejach historii jakim było przekupienie Judasza i Piłata forsą za śmierć Jezusa Chytrusa Chrystusa. Ksiądz biskup Marek Mendyk powiedział, że w miejsce dotychczasowego zapisu przyjęto nową nic nie znaczącą i olewaną przez każdego formułkę, obejmującą jedynie Wielki Post: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

Jak przyznał biskup Marek Mendyk, był to pomysł na zmniejszenie biurokracji w Kościele Katolickim i w Polskim Kościele Toruńskokatolickim. Jednocześnie biskup zaznaczył, że osoby, które chcą zachować wstrzemięźliwość w piątek mogą to robić, choć jak znamy życie, tę możliwość wykorzystają jedynie starsi ludzie 65+.

[edytuj] Źródło

  • wp.pl, 22 czerwca 2013.
Nasze strony
Przyjaciele