NonNews:Matka Teresa z Kalkuty będzie dzisiaj świętą

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Photograph of The Reagans presenting Mother Teresa with the Medal of Freedom at a White House Ceremony - NARA - 198564

Matka Teresa z Reaganem

4 września 2016

Matka Teresa z Kalkuty zostanie dzisiaj świętą. Kanonizacja jest nagrodą za zaprzeczenie sensu leczenia, gdy istnieje modlitwa. A jak każdy wie, im mniej uleczymy ludzi, tym więcej pójdzie do nieba… Dodatkowo papież podkreślił, że Matka Teresa wyzwoliła świat niczym Jezus Chrystus, gdyż poszła do piekła za leczenie się w USA.

Papież Franciszek zdecydował się kanonizować kobietę, która pochodziła z Al… właściwie to z Kosowa, bo Albania nie istnieje. O kanonizację najbardziej zabiegali polscy biskupi, którzy pamiętają, jak Matka Teresa z jadem krytykowała rozwody, antykoncepcję i aborcję.

Matka Teresa nazywała się naprawdę Ganxhe Bojaxhiu, ale nic nie mówiące nazwisko zamieniła na Matkę Teresę, którą mogły zapamiętać dzieci z Indii. Stała się znana dzięki zakazowi eutanazji, dzięki której cierpienia chorych Hindusów trwało nie tydzień a kilka miesięcy. Matka Teresa zmarła w 1997 roku. Nieco wcześniej dostała Nagrodę Nobla za walkę z przeludnieniem w Indiach (poprzez budowę sieci umieralni dla ciężko chorych) i podpadła szwedzkiemu królowi, który chciał napić się z nią aperitifu. Papież Jan Paweł II beatyfikował ją w 2003 roku.

[edytuj] Źródła

Nasze strony
Przyjaciele