NonNews:Pepe symbolem nienawiści

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Pepe frog

Pepe pozdrawiający ADL

28 września 2016

Smutna żaba Pepe – maskotka portalu przegryw.pl – została uznana za symbol nienawiści. Pepe trafił na listę Ligi Przeciwko Zniesławieniu (ADL).

Szef ADL Jonathan Greenblant powiedział, że antysemici nie mają wstydu i że wizerunek jest nadużywany. Greenblant wskazał na Pepe niedawno przedstawiano jako pewny znany austriacki malarz lub jako członek klanu Lubiczów.

Anti-Defamation League (Liga Przeciwko Zniesławieniu – tłumaczenie dla tych, co w szkole mieli kirgiski) to organizacja żydowska działająca w Ameryce. Organizacja walczy na różne sposoby z nienawiścią i uprzedzeniami wobec fanów obrzezania. Jest to jedna z najstarszych organizacji na świecie. Podczas gdy Rosjanie wyzwalali obóz w Auschwitz to ADL obchodziła huczne stulecie.

Twórca Pepe Frog – Matt Furie – szuka obecnie adwokata. Swoją pomoc obiecał zespół Perfect, który jutro rozpoczyna ogólnoświatową trasę koncertową Peppe come back. Dodatkowo zespół wydał nową wersję singla znanego przeboju Pepe wróć!, z której cały dochód pójdzie na adwokata dla Matt Furiego.

[edytuj] Źródła

Nasze strony
Przyjaciele