NonNews:Sondażowe życzenia i ostateczna rzeczywistość

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Jarosław

Możecie sobie królować w sondażach, ale to my bierzemy ciastka

26 maja 2014

Ponownie Platforma Obywatelska może świętować wyborcze zwycięstwo, zdobywając 32,13% głosów. Co ciekawe jeszcze dziś rano, po otrzymaniu wyników z 91% komisji królowało Prawo i Sprawiedliwość, niemniej ostateczny wynik okazał się być minimalnie korzystny dla zwolenników kreskówek Disneya. Wielkim zwycięstwem pochwalić się może Kongres Nowej Prawicy, który przekroczył próg wyborczy i wypadł nieco lepiej od chłopków z kilkusetmetrowych willi (obie partie uzyskały nieco ponad 7% głosów). Powodów do szczęścia nie mają za to postkomuniści, którzy uzyskali zaledwie 9,44% głosów.

Interesująco wygląda mapa, wedle której rozkładały się głosy na poszczególne partie. Na wschodzie kraju bezsprzeczne zwycięstwo należy do partii kaczystowskiej, zachód zdecydowanie popiera pracę do sześćdziesiątego siódmego roku życia i głodowe emerytury. Samotną wyspą na morzu PiS-u okazuje się, tradycyjnie już, Lemingrad wraz z kilkoma innymi pipidówami.

Janusz korwin mikke3 pap arch 550

Korwin krul Europy!

Podobnie w całej Europie następuje powolny odwrót od lewactwa i socjaldemokraci zamienili się w Parlamencie Europejskim na wiodących stołkach z chadekami. Rodzi to pytania o dalsze losy Unii. Czyżby koniec z legalizacją związków homoseksualnych? Może z dyktatem węglowym? Albo przywrócenie kary śmierci? Zamknięcie granic? A może jakby nigdy nic cynamon zostanie wycofany ze sprzedaży?

O to zapytaliśmy członka sztabu wyborczego Janusza Korwina-Mikkego, młodego i zdolnego prawicowca, gdyż jako jedyny nie był jeszcze pijany, zwycięstwem oczywiście.

Naszym głównym celem będzie wyprowadzenie pana Janusza na szczyt Unii i uczynienie z niej monarchii konstytucyjnej – tłumaczy. – Zdołaliśmy przekonać do nas miliony gimnazjalistów, przeciętny europoseł nie jest bardziej inteligentny, więc powinno pójść dość łatwo. Korwin krul!

My mimo wszystko wyrażamy nadzieję, że nie dokona się powrót do feudalizmu, chyba że z uznaniem wszystkich dawnych nazwisk szlacheckich, co biorąc pod uwagę, że praktycznie każdy może znaleźć wśród przodków jakiegoś wąsatego sarmatę, oznaczałoby, że w naszym kraju będzie 100% szlachty. Tylko kto poda panu kontusz i pas z kutasami?

[edytuj] Źródło

Nasze strony
Przyjaciele