FANDOM


10 lutego 2017

W wieku polskich urzędach doszło do zamieszek. Bierze w nich udział głównie horda beneficjentów z programu 500+, którzy nie dostali dzisiaj pieniędzy. Wściekły lud atakował urzędników za pomocą ławek, formularzy i paprotek.

Ciężko powiedzieć, kto jest winny braku pieniędzy. Urzędy oskarżają polityków, którzy nie przelali pieniędzy do samorządów. Politycy oskarżają NBP, który stwierdził, że przygotuje 5 mln sztuk nowych 500 zł banknotów z Janem III Sobieskim. NBP z kolei oskarża ludność o to, że zamiast iść do pracy, czekają na zapomogę.

Redakcja Przedjutrze pojechała do Grochowskiego MOPSu, aby dowiedzieć się szczegółów:

– To skandal! I co z tego, że urzędy mają obowiązek wydawania pieniędzy tylko w nowych banknotach – skarży się pani Jowita Cieślak, warszawska matka Dżastina i Dżesiki, która korzysta z programu 500+. – Przecie widziałam w kasie pani Basi z okienka dwa banknoty po 200 zł i dwa po 50 zł. Czemu nie mogą mi dać pieniędzy, które mi się należą?!

– Sam Pan widzi – powiedziała pani Bożena Kowalska z warszawskiego MOPSu. – Hołota zdemolowała urząd. Tu obita ściana, tam paprotka leży na ziemi. Przepisy to przepisy. Kierownik mi mówił, że mamy dawać tylko te nowe banknoty z Sobieskim. Ale tych nie dostaliśmy. Jakby ta hołota nie mogła poczekać. Do roboty nieroby idźcie!

Chcieliśmy także poznać opinię kierownika grochowskiego MOPSu, ale ten wezwał swoją chrześnicę (panią Bożenę) do swojego gabinetu, by ta zrobiła kawę. Zamknięto nam drzwi.

Zamieszki w większości polskich urzędów skończyły się o godzinie 15. Według nieoficjalnych informacji szef MSWiA Mariusz Błaszczak uczył się swojej roli do nowych odcinków Ucha Prezesa wydał policji rozkaz, by zatrzymywała na 48 godzin każdego, kto użyje słowa pieniążki oraz dawała mandaty pozostałym uczestnikom zamieszek.

Źródło