FANDOM


AAAAA!!! To bez sensu! Nie ma takiej fobii! Ratunku!

Nonsensofob o tym artykule

Co to ma być?

Nonsensofob mniejszego stadium o Nonsensopedii
Grube dziecko

Nonsensofob oglądający posiedzenie polskiego sejmu

Nonsensofobia – paniczny strach przed głupotą i nonsensem. Objawia się często u mądrych ludzi bez poczucia humoru. Zwykle nie zaglądają na takie strony jak Nonsensopedia, ponieważ odstrasza ich już sama nazwa. Nigdy nie czytają komentarzy na YouTube i unikają głupich komiksów na końcach gazet. Uwielbiają zaś Wikipedię oraz inne portale dla mądrych ludzi. Najczęściej osobami cierpiącymi na nonsensofobię są inteligenci.

Wiesz już, że nie masz nonsensofobii, bo inaczej nie odważyłbyś otworzyć Nonsensopedii.

Test na nonsensofobię

Jest prosty sposób, aby sprawdzić, czy ktoś jest chory. Posadź go przed komputerem i szybko włącz tę stronę. Obserwuj reakcję badanego.

  • Jeśli zacznie się śmiać i będzie chciał więcej takich artykułów to ta osoba ma zadatki na Nonsensopedystę.
  • Jeśli zacznie się krzywić i patrzeć zdziwiona, znaczy, że jest to fobia w bardzo niskim stopniu zaawansowania.
  • Jeśli zacznie krzyczeć, wyzywać cię od idiotów, a w końcu ucieknie sprzed komputera, to znaczy, że ta osoba jest nonsensofobem.

Terapia

Na razie jedynym sposobem terapii jest oswajanie owej osoby z tym, że głupcy i szaleńcy są wszędzie, a Nonsensopedia jest zbyt potężna, aby ją pokonać. Wkrótce owa osoba zrozumie, że nie ma szans wobec internetu.

Terapia może mieć także skutek odwrotny. Osoba ta stwierdzi, że trzeba z tym walczyć i zacznie szerzyć wandalizm na Nonsensopedii, próbować niszczyć ludzi piszących od rzeczy, a nawet znienawidzić internet…