Nonsensopedia:Artykuły na medal/Archiwum

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Artykuły na medal[edytuj] Pasożyt

02016-01 Teilnehmer einer KOD-Demonstration in Bielsko-Biala.JPG

Pasożyt (łac. homo parasitus) – ssak z rodziny człowiekowatych, zamieszkujący naszą planetę. Zasadniczo osiadły, wędrowny tylko w okresie godowym oraz gdy jest głodny. Liczba osobników jest nieznana – biolodzy do dzisiaj mają problem z podziałem człowiekowatych na homo sapiens i homo parasitus. Gatunek występuje na całym świecie poza Antarktydą i Arktyką, w których panują zbyt trudne warunki pogodowe.

Charakterystyka

U większości przedstawicieli homo parasitus skóra jest biała – rasy homo parasitus africanus ma czarną karnację skóry. Ciekawy jest przypadek homo parasitus gournicus, którzy w warunkach naturalnych mają czarną skórę, a pod wpływem kontaktu z wodą skóra przybiera białą barwę. Niektórzy naukowcy uważają, że przedstawiciele gournicus cierpią na syndrom Jacksona. Przeciętny przedstawiciel wśród pasożytów mierzy ok. 175 cm, posiada 100 kg masy oraz tzw. mięsień piwny. W przeciwieństwie do homo sapiens wykazują wyjątkową agresywność. Na podstawie badań z 1989 wykazano, że średni wynik w teście na IQ wśród pasożytów jest mniejsza od homo sapiens o 12 punktów.

Zachowanie

Homo parasitus to niezwykle roszczeniowy gatunek wśród ssaków. Przez 20 godzin zbierają energię niczym leniwce, by na cztery godziny mogli warczeć, atakować kończynami oraz uprawiać stosunek seksualny. W zależności od rasy pasożyt wykazuje aktywność głównie w środku dnia. W nocy zazwyczaj pasożyty zbierają energię. Naukowcom udało się jednak udokumentować anomalne zachowanie wśród homo parasitus africanus, którzy w nocy pomiędzy 31 grudnia a 1 stycznia 2016 zachowywali się agresywnie wśród przedstawicielek homo sapiens mieszkających w niemieckiej Kolonii.

[edytuj] Dziadek z reklamy Sagi

Dziadek SAGA.JPG

Dziadek z reklamy Sagi (ur. tak, zm. nie) – Polak, emeryt, największy filozof XXI wieku. Użyczył swojej twarzy w reklamie herbaty Saga. Często cytowany na popularnonaukowych stronach internetowych, typu Kwejk.pl, Wykop.pl, Komixxy.pl czy Demotywatory.pl.

Geneza

Początkowo Dziadek z reklamy Sagi wiódł spokojne życie emeryta. Po przepracowaniu najlepszych lat swojego życia podczas PRL-u osiadł w małym domku bawiąc wnuki, łowiąc ryby i słuchając śpiewu ptaków.
Jednakże sielanka nie miała trwać długo. Po traumatycznym wydarzeniu, jakim była niezdolność rozpoznania trelów pliszki, Dziadek popadł w załamanie. Wtedy usłyszał DŹWIĘK. Dźwięk ten był odgłosem gwizdka parowego od czajnika. Ten przełomowy moment zmienił jego życie. Dziadek z reklamy Sagi postanowił zostać filozofem.

Szkoła filozoficzna i hasła prorodzinne

Dziadek z reklamy Sagi początkowo planował, wzorem Platona, założyć szkołę filozoficzną. Nauczał w niej awangardowego hasła, To u nas rodzinne, czym zjednał sobie przychylność matek oraz niektórych polityków. W swojej szkole Dziadek odpowiadał głównie na rozterki innego zaprzyjaźnionego filozofa, swojego syna.

[edytuj] Płaska Ziemia

Flat earth.png

Płaska Ziemia – teoria, zgodnie z którą cały świat składa się z dysku. Hipotezę płaskiej Ziemi głosili głównie starożytni i średniowieczni naukowcy. Dzięki dostępie do internetu ruch ten odradza się i prezentuje nowe dowody obalające teorię okrągłej Ziemi.

Opis Ziemi

Według propagatorów płaskiej Ziemi, nasza planeta jest dyskiem o średnicy 24,5 tys. km i grubości 9 tys. km. Na brzegu planety znajduje się Antarktyda, dzięki której nie wylewa się woda (stąd wielkie poparcie proekologicznych ruchów, które walczą o nieroztopienie lodowca, który zatrzymuje wodę). W środku znajduje się Biegun Północny. Wszystko się utrzymuje za sprawą gęstości – im większa gęstość przedmiotu, tym bardziej opada on na dno. Na samym dnie znajduje się Bedrock, którego nie można zniszczyć nawet przy użyciu najnowocześniejszych technologii.

Powietrze nie uchodzi do nicości, gdyż jest ono zatrzymywane przez wielką powłokę, nieco przypominającą przeźroczystą miskę. Aż do XX wieku nie było wiadomo, z czego ją zbudowano, oraz na jakiej znajduje się wysokości. Dopiero doświadczenia ZSRR przyniosły oczekiwany wynik. Radzieccy naukowcy za pomocą Car Bomby wyznaczyli wysokość platformy na 60 kilometrów.

[edytuj] Poradnik:Jak pozbyć się świadków Jehowy

JAK POZBYĆ SIĘ ŚWIADKÓW JEHOWY
Evangelização.jpg

Skoro tutaj trafiłeś, to pewnie miałeś przyjemność spotkać parę świadków Jehowy, którzy uznali, że jesteś zainteresowany prenumeratą Strażnicy. No dobrze, parę razy przyszli, ale dzisiaj powiedziałeś sobie dość! Tak więc czytaj nasz poradnik i ciesz się upragnionym spokojem.

Na dilerkę

W tej metodzie nie możesz być sam! Musi być jeszcze ktoś w Twoim domu/mieszkaniu. Gości wpuszczasz do domu/mieszkania. Żeby zachować pozory, nie możesz być miłym podczas zapraszania ich do środka. Najlepiej od razu zapytaj się ich stanowczym tonem, czy przynieśli towar. Gdy delikwenci nie będą wiedzieć, o co chodzi, to zawołasz kumpla pod umówionym pseudonimem. Mówisz: KCenzura2.svga, ci pajace nie przynieśli towaru… Co z nimi zrobimy? (możesz dodać: Przynieś klamkę, gdzie mój nóż?). Kolega przychodzi z wiadomością, że noża lub pistoletu nie ma (grożenie osobom bronią lub nożem to przestępstwo). Ty mówisz: KCenzura2.svga, to szukaj dalej…. Ciesz oczy faktem, że delikwenci pospiesznie będą chcieli opuścić twoje mieszkanie. Ważna uwaga: musisz wykazać się umiejętnościami improwizacyjnymi, aby nie dać im dojść do słowa, tylko cały czas wkręcać ich w sytuację.

[edytuj] San Escobar

San Escobar.svg

San Escobar (pełna nazwa Ludowo-Demokratyczna Republika Świętego Escobara, hiszp. República Popular Democrática de San Escobar) – państwo położone w Ameryce Północnej. Państwo ogłosiło niepodległość 10 stycznia 2017 roku. Pierwszym krajem, który uznał suwerenność nowego kraju była Polska – dziś największy sojusznik tego latynoskiego państwa. To właśnie Witold Waszczykowski dumnie oznajmił, że na mapie pojawiło się nowe państwo.

Stolicą San Escobar jest malownicze miasto Santo Subito.

Kraj ten znajduje się w stanie wojny z Saint Kitts i Nevis. Prezydent SKiN miał czelność powiedzieć, że Waszczykowski miał na myśli jego wyspę. San Escobar uznał to za prowokację, na którą odpowie wojną.

Polskim ambasadorem w San Escobar jest znany polski biznesmen Stefan Siarzewski, a konsulem Krzysztof Wąski.

Historia

Początkowo była to hiszpańska kolonia San Witoldos, ale w 1990 roku prawo do wyspy wykupił Pablo Escobar. W tym samym roku prezydent kraju spotkał się z Lechem Wałęsą. Niestety polityka zagraniczna Aleksandra Kwaśniewskiego nie objęła walki o niepodległość San Escobar. Kraj otrzymał niepodległość 10 stycznia 2017 roku, po tajnym spotkaniu Witolda Waszczykowskiego z kończącym kadencję Obamą.

11 stycznia 2017 roku San Escobar został członkiem ONZ. W tym samym dniu poparł kandydaturę Polski do Rady Bezpieczeństwa. Państwo obiecało także uruchomić loty z lotniska Chopina do San Escobar, jak i nawiązać współpracę z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim w Lublinie i Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W planie jest także dwustronne zniesienie wiz pomiędzy państwami.

[edytuj] Boston (zespół)

Brad Delp.jpg

Boston(h)amerykański zespół muzyczny grający soft rocka założony w 1976 roku przez gitarzystę, keyboardzistę i basistę Toma Scholza, oraz wokalistę Brada Delpa, który popełnił samobójstwo w 2007 poprzez podłączenie rury wydechowej swojego samochodu do swoich dróg oddechowych. Co jak co, pomysł na śmierć miał.

Debiutancki album zespołu, niezwykle oryginalnie zatytułowany Boston, który wydany był w 1976 roku – czyli zaraz po powstaniu zespołu – odniósł ogromny sukces komercyjny. Właśnie na tej płycie znajdował się największy przebój wylansowany przez zespół – More Than A Feeling. Riff z tej piosenki później ukradła Nirvana za sprawą Smells Like Teen Spirit, czyli popularnej wśród emo piosenki o szamponie przeciwłupieżowym zapachowym. Późniejsze wydawnictwa zespołu nie odniosły jak na razie większych sukcesów, prócz kilku numerów tu i tam.

Członkowie
Obecni członkowie
Nasze strony
Przyjaciele