FANDOM


Każdy artykuł w Nonsensopedii powinien mieć nadaną kategorię, służącą do grupowania haseł. Przykłady kategorii to Kategoria:Muzycy i Kategoria:Filmy. Kategorie służą, co może Ci się wydać przewrotne i dziwne, do kategoryzowania haseł.

Kategoryzacja haseł w Nonsensopedii jest prowadzona według zasad encyklopedycznych, dlatego hasła muszą być przydzielane do kategorii zgodnie z ich treścią, a nie poczuciem humoru autora, np. artykuł o szczoteczce do zębów lub grzebieniu bezwzględnie musi trafić do Kategoria:Przedmioty codziennego użytku. Nie wolno też tworzyć kategorii, które w żaden sposób nie służą uporządkowaniu haseł Nonsensopedii, powoduje to jedynie niepotrzebny zamęt i kategorie takie zostaną usunięte przez administratorów.

Spis wszystkich utworzonych do tej pory kategorii znajduje się tutaj. Strony w kategoriach wyświetlane są w porządku ustalonym na tej stronie.

Wyświetlanie kategorii w kodzie edytuj

Jeśli nie widzisz kategorii w kodzie, a chcesz mieć nad nimi większą kontrolę, wejdź w preferencje i przejdź do zakładki Edycja. Zaznacz opcję Wyłącz dodawanie kategorii w trybie źródłowym i kategorie powinny pojawiać się w kodzie.