Nonsensopedia:Strony do usunięcia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Zasady

 1. Zgłoszeniom podlegają wszystkie strony, które w obecnej formie budzą zastrzeżenia.
 2. Artykułów ewidentnie naruszających zasady Nonsensopedii nie należy umieszczać tutaj, lecz zaproponować do natychmiastowej kasacji przez dodanie szablonu {{ek}}.
 3. Raz wpisanej nominacji nie wolno cofać, chyba że strona w czasie głosowania znacznie się zmieniła.
 4. Minimalny okres między jedną a drugą nominacją tej samej strony wynosi 90 dni. W przypadku, gdy w głosowaniu wzięło udział mniej niż trzech użytkowników i artykuł naturalną siłą rzeczy zgodnie z tymi zasadami nie został usunięty, nie stosuje się minimalnego okresu między jednym zgłoszeniem a drugim.
  Szczególnie, jeśli stron zgłoszonych na SDU jest dużo i sytuacja powtarza się w kilku głosowaniach. Na czas N:TRE w podobnych przypadkach nie ma zastosowania okres minimalny.
 5. Maksymalna ilość zgłoszeń w jednym momencie nie może przekroczyć 20 stron. Każde następne głosowanie zostanie unieważnione.
 6. Zakazuje się wstawiania nominacji z powodów osobistych, przeciw jakiemuś użytkownikowi.
 7. Głosowanie SDU i podjęcie decyzji trwa tydzień od daty zgłoszenia. Jeśli po upływie 24 godzin od zgłoszenia nie będzie żadnego głosu za zostawieniem, a będą co najmniej 3 głosy za usunięciem, strona może zostać usunięta w przyspieszonym trybie.
 8. 24-godzinny tryb SDU nie obejmuje sytuacji, gdy nie ma głosów za skasowaniem, tj. wszystkie głosy są przeciw skasowaniu.
 9. Ten tryb można zastosować też wtedy, kiedy przeciw usunięciu jest tylko jeden głos i już po 24 godzinach widać, że artykuł nie ma szans na obronienie się.
 10. W przypadku, w którym widzimy, że dana strona zostanie usunięta w trybie 24 godzin, przy ustalaniu wyniku w linijce: {{Ramy czasowe zdarzenia/SDU|7|znacznik zegara}} zastępujemy siódemkę cyfrą 1, co oznacza ni mniej ni więcej jak zmianę liczby dni.
 11. Aby skasować artykuł, musi on uzyskać co najmniej 60% głosów popierających skasowanie przy minimum trzech głosach za usunięciem.
 12. Użytkownicy mający poniżej 100 edycji w przestrzeniach kreatywnych w momencie wstawienia hasła na SDU lub niezarejestrowani nie mogą głosować. To m.in. dla wyeliminowania lawiny pacynek.
 13. Głosy użytkowników, których ostatnia edycja w przestrzeniach kreatywnych miała miejsce dawniej niż 30 dni od momentu rozpoczęcia głosowania wyłączywszy założenie głosowania, lub miała miejsce nie dawniej niż 30 dni przed, ale została zrewertowana albo uznana za wandalizm, mogą zostać skreślone przez administratora albo użytkownika posiadającego automatyczny rewert i minimum 100 edycji w przestrzeniach kreatywnych Nonsensopedii.
 14. Zasady oczywiście nie działają wstecz.

Zgłaszanie artykułu

 1. W artykule, na samym początku, wstawiamy {{subst:SDU}} w osobnej linii.
 2. Zapisujemy. Opis zmian jest opcjonalny.
 3. Postępujemy według szablonu, czyli klikamy w czerwony link.
 4. W powód= wpisujemy powód zgłoszenia artykułu.
 5. W podpis= podpisujemy się.
 6. W strona= Wybieramy stronę głosowania (do zapisania za/przeciw lub pozostawić puste).
 7. Zapisujemy stronę.

Zobacz też

Aktywne głosowania

Raport generowany jest automatycznie. Obecnie aktywne jest 1 głosowanie. Jeśli masz chwilę oraz spełniasz wymagane normy – zagłosuj.


EP09

ZAGŁOSUJDYSKUSJAEDYTUJHISTORIALINKUJĄCEUSUŃ

Głosowanie trwa jeszcze 4 dni 5 godz. 13 min 51 s odśwież
Rozpoczęcie: 27 listopada 2015 4:38:36 Zakończenie: 4 grudnia 2015 4:38:36

zbyt dużo tekstu zawierającego wikipedyjny styl —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika 37.248.57.187 (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Usunąć Zostawić
 1. ...
 1. RedFedora© 11:11, lis 27, 2015 (UTC) Wikipedyjność jest bardzo dyskusyjna, w moim odczuciu nie jest po prostu tak zajadły jak inne rzeczy z Nonsensopedii. Humor jest w prawdzie trochę hermetyczny, ale zdecydowanie nie można powiedzieć że go nie ma.
 2. Bartd94 {EPIC FAIL} 11:32, lis 27, 2015 (UTC) Podbijam, żaden ze mnie kolejarz, ale ogarniam, co autor ma na myśli. Niby można kilka zdań przetłumaczyć na polski literacki, ale to tyle.
 3. = °ZelDelet ° = 12:01, lis 27, 2015 (UTC) W sumie może zostać. Bywały gorsze. W razie konieczności wystarczy trochę przeedytować.
 4. Flaga serbiiSerbuśGovoriti 10:51, lis 29, 2015 (UTC) W tym artykule pokazuje się Nonsensopedia jako parodia Wikipedii. Niby wygląda 'wikipedyjnie', ale to nie jest poważny artykuł, więc jako taki najbardziej pasuje. Nie ma co go przerabiać na siłę, bo nie pasuje pod jakiś wyimaginowany szablon...
 5. Runouw (DYSKUSJA) 17:19, lis 29, 2015 (CET) Wiadomo dlaczego.
Dyskusja

Może nie co dużo nie usystematowanego tekstu, ale autor tej strony wprowadził zalążek atykułu, który zawsze można przekształcić w bardziej nonsensopedyczny charakter. —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika 88.199.248.89 (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Degus Artykuł napisany trochę na sztywno z humorystycznymi wstawkami, ale może być. Dobrze pamiętam artykuł o ET21, który zaczynał się od kilku nie śmiesznych zdań. Potem go stopniowo rozbudowywano aż do dzisiejszej postaci. Tu jest identycznie. Dlatego niech zostanie.

Nasze strony
Przyjaciele