Nonsensopedia:Strony do usunięcia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Zasady

 1. Zgłoszeniom podlegają wszystkie strony, które w obecnej formie budzą zastrzeżenia.
 2. Artykułów ewidentnie naruszających zasady Nonsensopedii nie należy umieszczać tutaj, lecz zaproponować do natychmiastowej kasacji przez dodanie szablonu {{ek}}.
 3. Raz wpisanej nominacji nie wolno cofać, chyba że strona w czasie głosowania znacznie się zmieniła.
 4. Minimalny okres między jedną a drugą nominacją tej samej strony wynosi 90 dni. W przypadku, gdy w głosowaniu wzięło udział mniej niż trzech użytkowników i artykuł naturalną siłą rzeczy zgodnie z tymi zasadami nie został usunięty, nie stosuje się minimalnego okresu między jednym zgłoszeniem a drugim.
  Szczególnie, jeśli stron zgłoszonych na SDU jest dużo i sytuacja powtarza się w kilku głosowaniach. Na czas N:TRE w podobnych przypadkach nie ma zastosowania okres minimalny.
 5. Maksymalna ilość zgłoszeń w jednym momencie nie może przekroczyć 20 stron. Każde następne głosowanie zostanie unieważnione.
 6. Zakazuje się wstawiania nominacji z powodów osobistych, przeciw jakiemuś użytkownikowi.
 7. Głosowanie SDU i podjęcie decyzji trwa tydzień od daty zgłoszenia. Jeśli po upływie 24 godzin od zgłoszenia nie będzie żadnego głosu za zostawieniem, a będą co najmniej 3 głosy za usunięciem, strona może zostać usunięta w przyspieszonym trybie.
 8. 24-godzinny tryb SDU nie obejmuje sytuacji, gdy nie ma głosów za skasowaniem, tj. wszystkie głosy są przeciw skasowaniu.
 9. Ten tryb można zastosować też wtedy, kiedy przeciw usunięciu jest tylko jeden głos i już po 24 godzinach widać, że artykuł nie ma szans na obronienie się.
 10. W przypadku, w którym widzimy, że dana strona zostanie usunięta w trybie 24 godzin, przy ustalaniu wyniku w linijce: {{Ramy czasowe zdarzenia/SDU|7|znacznik zegara}} zastępujemy siódemkę cyfrą 1, co oznacza ni mniej ni więcej jak zmianę liczby dni.
 11. Aby skasować artykuł, musi on uzyskać co najmniej 60% głosów popierających skasowanie przy minimum trzech głosach za usunięciem.
 12. Użytkownicy mający poniżej 100 edycji w przestrzeniach kreatywnych w momencie wstawienia hasła na SDU lub niezarejestrowani nie mogą głosować. To m.in. dla wyeliminowania lawiny pacynek.
 13. Głosy użytkowników, których ostatnia edycja w przestrzeniach kreatywnych miała miejsce dawniej niż 30 dni od momentu rozpoczęcia głosowania wyłączywszy założenie głosowania, lub miała miejsce nie dawniej niż 30 dni przed, ale została zrewertowana albo uznana za wandalizm, mogą zostać skreślone przez administratora albo użytkownika posiadającego automatyczny rewert i minimum 100 edycji w przestrzeniach kreatywnych Nonsensopedii.
 14. Zasady oczywiście nie działają wstecz.

Zgłaszanie artykułu

 1. W artykule, na samym początku, wstawiamy {{subst:SDU}} w osobnej linii.
 2. Zapisujemy. Opis zmian jest opcjonalny.
 3. Postępujemy według szablonu, czyli klikamy w czerwony link.
 4. W powód= wpisujemy powód zgłoszenia artykułu.
 5. W podpis= podpisujemy się.
 6. W strona= Wybieramy stronę głosowania (do zapisania za/przeciw lub pozostawić puste).
 7. Zapisujemy stronę.

Zobacz też

Aktywne głosowania

Raport generowany jest automatycznie. Obecnie aktywne jest 1 głosowanie. Jeśli masz chwilę oraz spełniasz wymagane normy – zagłosuj.


Szablon:T

ZAGŁOSUJDYSKUSJAEDYTUJHISTORIALINKUJĄCEUSUŃ

Głosowanie trwa jeszcze 1 dzień 3 godz. 50 min 44 s odśwież
Rozpoczęcie: 14 grudnia 2014 18:56:46 Zakończenie: 21 grudnia 2014 18:56:46

Po co jest ten szablon? Żadna z wiki jakie znam, choćby Wikipedia, nie ma niczego takiego. W wielu sytuacjach jest nieporęczny, nie można nim opisać wielu możliwości – co widać tutaj. Utrudnia pisanie autorom nieobeznanym z MediaWiki.

Mnóstwo artykułów używa tego szablonu, dlatego jeśli głosowanie wygra za, to proponuję usuwać ślady tego szablonu stopniowo, zapewne przy użyciu bota. Gdy znikną wszystkie po nim ślady, wtedy będzie można usunąć sam szablon. Miłośnik Zup 18:56, gru 14, 2014 (UTC)

Usunąć Zostawić
 1. Miłośnik Zup 18:56, gru 14, 2014 (UTC)
 2. ...
 1. W tydzień się nie wyrobisz, a artykułów do podmiany jest kilka tysięcy, prawdopodobnie więcej niż połowa zasobów Nonsensopedii. Do odkręcenia tego potrzeba czasu, pewności i fachowości, a na takie przedsięwzięcie nie sądzę, żeby było potrzebne SDU. Pangia 19:07, gru 14, 2014 (UTC)
 2. To byłoby przedsięwzięcie na jeszcze większą skalę niż takie pamiętne wywalenie trybu Kolejarza. Bartd94T 13:44, gru 15, 2014 (UTC)
 3. Podpisiik Dyskusja 14:43, gru 15, 2014 (UTC)
 4. Szablon jest czasami denerwujący, buguje formatowanie, niektórzy powiedzą że pozwala nabijać edycje, ale ma 1 użyteczną funkcję: gdy używamy go w nazwie hasła jako po prostu {{T}}. Wstawienie SDU z propozycją stopniowego usuwania odwołań uważam za nieco dziwne, poza tym {{T}} jest niemalże wszędzie, więc zdecydowanie nie. Tljjz 14:52, gru 16, 2014 (UTC)
Dyskusja

Szablon ten miał ułatwić nabijanie formatowanie edycji (wytłuszczenie omawianej definicji i półpauza pomiędzy definicją a treścią, zamiast myślnika) oraz sprawiać, że w razie przeniesienia hasła pod inną nazwę, nazwy zastąpione szablonem, miały się automatycznie zmieniać bez konieczności korekt tekstu. W sumie nie wiem jak bardzo jest on przydatny. Ujednolica format artykułów o nazwach standardowych, więc jakąś tam funkcję posiada. Obojętny jest mi los tego szablonu. =*ZelDelet*= ·ஜ· 14:00, gru 15, 2014 (UTC)

Nasze strony