FANDOM


Putin glass
ВНИМАНИЕ!!!
Ten artykuł godzi w imperialne interesy ROSJI!!!
Jeżeli go czytasz, to wiedz, że Wołodia już cię namierza!


Novorossiya
War Flag of Novorussia
Flaga Noworosji
Stolica Donieck
Ludność Zielone ludziki w nieznanej liczbie
Język urzędowy rosyjski
Ustrój Rosyjski Imperialny Ultra-Nacjonalizm (putinizm), Narodowy bolszewizm, Komunizm,
Waluta rubel
 

Dziś Donbas, jutro Kijów, a po melanżu Warszawa.

Wszechmocny Car o Noworosji

To tak jak Rosja, tyle że nowa.

Rosjanin o Noworosji

O skurwysyn!

Polak o słowach Rosjanina

Noworosja – nowy zależny niezależny od Najwspanialszego kraju na świecie związek takich milusich państw, jak Doniecka Republika Ludowa czy Ługańska Republika Ludowa. Powstały one kiedy to Ukraina zaczęła oddawać Zielonym ludzikom tereny na wschodzie kraju. To jednogłośnie uznane na świecie państwo powstało 24 maja 2014 ze złączenia rosyjskich niepodległych separatystycznych republik ludowych.

Siły zbrojne edytuj

Składają się z wiernych i dumnych synów Donbasu, którzy stanęli do boju przeciwko Banderostanowi z Kijowa (choć Ty myślisz, że to żołnierze rosyjscy). Uzbrojenie to przede wszystkim sprzęt pamiętający czasy CCCP - w dużej mierze porzucony podarowany przez Ukraińców, którzy nie chcieli być dłużej OP. Podstawowa broń Noworosjanina to poczciwy Kałasz. Warto także zanotować jakże ciekawe zjawisko, jakim zajęli się ostatnio socjolodzy z Uniwersytetu Rolniczego w Ałma-Ata. Wszyscy wiedzą, że Polacy sprowadzają używane auta z IV Rzeszy Niemiec, jednakże nie każdy wie, że każdy szanujący się obywatel Noworosji musi posiadać przynajmniej dwa czołgi. Te najczęściej pochodzą z demobilu w Rosji co pozytywnie wpływa na rozwój lokalnego przemysłu czołgowego[1].

Kultura, społeczeństwo, gospodarka edytuj

Vladimir Putin 29 February 2008-1

Duchowy przywódca Noworosyjskich chłopów i robotników

Po chCenzura1 się rozpisywać o kulturze i społeczeństwie - wszystko jest takie samo jak w Rosji. Gospodarka w modelu centralnie planowanym opiera się na górnictwie oraz pozyskiwaniu surowców odnawialnych z ruin. Duży wkład w PKB ma także system kołchozów i obozów dla robotników. Sektor prywatny opiera się na zbieraniu złomu z rozbitych czołgów. Młode państwo jest wspierane konwojami z dostawami broni pomocą humanitarną. Statystyczny mieszkaniec to mężczyzna w wieku 30-45 lat, koneser taniego alkoholu i klasyków radzieckiej motoryzacji takich jak T-34 czy T-55.

Religia edytuj

  • 120% Putinizm objawiony,
  • 65% Prawosławie,
  • 5% Ateizm,
  • 10% Zbór wyznawców wiecznie żywego Lenina.