FANDOM


Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.

Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii tutaj.
Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.
Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii tutaj.


Ołówek – patyk z rysikiem grafitowym w środku. Niby nic specjalnego, ale w posiadaniu kogoś z nieograniczoną wyobraźnią i IQ powyżej poziomu głowonogów może stać się śmiercionośną bronią. Pomimo to można go kupić w byle kiosku, w dodatku bez zezwolenia.

298px-ACBH Robes

Ezio Auditore ze swoją najgrożniejszą bronią

Wykorzystanie edytuj

Ołówek w rękach zwykłego śmiertelnika służy tylko do pisania, ewentualnie do robienia dziur w styropianie[1]. Gdy jednak dostanie się w posiadanie kogoś z większymi aspiracjami może być niebezpiecznie. Pewnie dziwisz się, kto z takiego kijka korzysta do niecnych czynów. Otóż:

Lord Voldemort edytuj

Ha, nie spodziewałeś się? Mało kto o tym wie, ale jako biedny chłopiec z bidula, Sami-Wiecie-Kto nie mógł sobie pozwolić na kupno różdżki, i musiał ukraść ołówek w Castoramie. Za jego pomocą Lord zamordował więcej ludzi, niż Simo Häyhä Ruskich. Nie udało mu się zabić tylko Chorego Portiera, ale dlatego, bo zapomniał go zastrugać przed walką.

Władimir Putin & Dimitrij Miedwiediew edytuj

Ten zgrany duet, według najnowszych badań prowadzonych przez posłów PiS-u niezależnych naukowców umieścił ołówek w turbinie silnika znanego już powszechnie prezydenckiego Tupolewa, powodując tym samym utratę siły nośnej i przypierdolenie samolotu w brzozę.

Bruce Lee edytuj

Każdy, kto oglądał dokładnie filmy z jego udziałem, wie że Bruce nie korzysta z broni palnej, lecz unieszkodliwia swoich przeciwników, rzucając w nich ołówkami. Nie powtórzysz tego w domu, bo używał ołówków typu ninja deluxe, zrobionych z eukaliptusa wzbogaconego włóknem konopi indyjskiej z gałęzi miłorzębu japońskiego. Cena na Allegro – 6666 zł/szt.

Carl Johnson edytuj

Pierwotnie CJ miał mieć w swoim uzbrojeniu ołówki, lecz Unia Afrykańska, WHO i ministerstwo rolnictwa w Tadżykistanie uznało, że wtedy gra będzie zbyt brutalna. Wersja GTA z ołówkiem została oznaczona przez PEGI jako +86.

Ezio Auditore da Firenze edytuj

Bohater serii Assassin's Creed używa zatrutej strzałki do zabijania masonów Templariuszy. Gdyby jednak dokładniej spojrzeć na tą strzałkę, okazało by się że to ołówek. W nim znajduje się nasączony botuliną rysik, który po wbiciu w ciało powoduje natychmiastową śmierć. Ezio ma do dyspozycji także tzw. ukryte ołówki, idealne do likwidowania celów z zaskoczenia.

Pan Spinacz edytuj

Jest pogłoska, jakoby Pan Spinacz miał przeskoczyć do Painta, i zabrać stamtąd ołówek, mający mu służyć do obrony przed trojanami i wirusami. Sam zainteresowany nie potwierdził tej plotki, a na konferencji prasowej poświęconej tej sprawie kazał wszystkim odpiCenzura2ć się i dać mu spokój.

Bear Grylls edytuj

No co? Czymś musi się bronić przed dzikimi zwierzętami!

DSC06259

Ołówek mini, łatwy w przemycie, lecz upiłowany trzon powoduje zmniejszone obrażenia

Typy ołówków edytuj

 • ołówek zwykły – dużych szkód nie zrobi, co najwyżej można komuś oko wydziabać.
 • ołówek bitewny – wykonany ze stali damasceńskiej, popularny w epoce baroku i oświecenia, używany w pojedynkach.
 • ołówek ninja – przez posiadanie bambusowego rdzenia superlekki i wytrzymały, niczym 3-warstwowy papier toaletowy.
 • ołówek ninja deluxe – wynalazek Bruce'a Lee, program „Pogromcy mitów” wykazał, że rzucony ten właśnie ołówek przez 3 letnie dziecko może przebić ciebie, twoją starą, twoją babcię, dzikiego słonia z serem zamiast głowy i na końcu wybić szybę sąsiadowi.
 • ołówek morski – jest zakończony na końcu harpunem, przydaje się podczas polowań na uchatki i płetwale.
 • ołówek kościelny – zawiera pojemnik z wodą święconą, który w kontakcie z duszą piekielną eksploduje, przeżerając wszystko w promieniu 66 metrów. Jego modyfikacji używa Hellboy.
 • ołówek włamywacza – ma wbudowany wytrych, umożliwiający otwarcie kłódki zabezpieczający rower kolegi. Używany także w walce z policjantami, uzbrojonymi także w ołówki.
 • ołówek policyjny – broń, w którą wyposażone są oddziały specjalne takich krajów jak Mozambik, Papua-Nowa Gwinea, czy Wyspy św. Tomasza i Książęce. Nie można nim jednak zabić, są skonstruowane do ogłuszania celów, po czym ze specjalnej komory, umieszczonej wewnątrz ołówka wysuwają się kajdanki.
 • ołówek SS (niem. SS-Bleischtift) – zaprojektowany przez tajne laboratorium III Rzeszy, miały być produkowane w Peermöde, lecz podczas bombardowania Aliantów maszyny zostały zniszczone.

Ciekawostki edytuj

 • Ołówek jest wykorzystywany przez nieświadomych jego potęgi uczniów w szkołach. Dzieje się tak, ponieważ nauczyciele kształcą tam armię najemników, mającą walczyć z ministerstwem oświaty o podwyżki.
 • Niektóre ołówki posiadają z tylu gumkę. Nie służy ona do ścierania, lecz do amortyzowania zablokowanych ciosów.
 • Kiedy Amerykanie głowili się nad konstrukcją długopisu działającego w zerowej grawitacji, Rosjanie postanowili wziąć ołówek. Dzięki temu to Rosjanie pierwsi wysłali człowieka w kosmos.

Przypisy

 1. Jeśli ktoś lubi, to czego nie?