O.S.T.R.

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

(Przekierowano z O.S.T.R)
Skocz do: nawigacji, szukaj
Disambug Ten artykuł dotyczy polskiego rapera. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Ostr

Ostry jest ostry

O.S.T.R. (właść. Adam Ostrowski, ur. 15 maja 1980 w Łodzi) – polski raper, który chciał grać jazz, ale nie było mu dane. Jego drogę muzyczną ukształtowała kaseta, którą przysłał mu wujek. Młody Adaś chciał jazz, a dostał rap, po czym sąsiedzi rozpoznają w nim przestępcę. Karierę rozpoczął po nagraniu utworu Kochana Polsko, w którym opowiada o ojczyźnie widzianej oczami Kochana, (którego wkręcił do tej branży) kolegi ze składu Tabasko. O.S.T.R. odbił sobie feralną kasetę nagrywając płyty Jazz w wolnych chwilach (rył wtedy w Anglii) i Jazzurekcja. Z Kochanem koncertuje do dziś. Często zakłada zielony dres i stary kaszkiet.

[edytuj] Cechy twórczości

O.S.T.R. w swoich utworach porusza rozmaite tematy, od palenia lolków („LWC” – HollyŁódź) , negatywnych opinii o rządzie ( A.B.C. – Masz to jak w banku) i mediach (Sram na media – Tabasko), po trudność wzrastania i życia codziennego ( Ból doświadczeń, Miejska ślepota – Tabasko). Można go nazwać swoistą fabryką albumów, jednakowoż z małym zastrzeżeniem – każda produkcja jest unikatowa, nie do podrobienia i nie ma cech produktu masowego. Poprzez podróż po jego wydawnictwach, słuchacz dostrzega dojrzewanie artystyczne artysty pod względem artystycznym i jego ucho wychwyci ukryty artyzm w tekstach tego rapera uważanego za brzydkiego, chociaż żonie się podoba („Zobacz, co mówią” – O.C.B).

[edytuj] Ciekawostki

Tylko dla dorosłych

Jak sobie kupicie, będziecie mieli komiks

  • Liczba wydanych albumów jest tak duża, że chcąc skompletować kolekcję, przeciętny, niezarabiający fan pójdzie z torbami.
  • Niektórzy fani po koncertach mają do Ostrego pretensje, że ten nie daje im swojej czapki z daszkiem.
  • U fanów Mody na sukces posiadany przez Ostrego samochód może wzbudzić uczucie sympatii (Subaru Forester).
  • O.S.T.R. jest autorem soundtracku do filmu Galerianki. Sample można odnaleźć na albumie O.C.B.
  • W jednym z utworów promuje picie mleka i spożywanie nabiału dyskryminując przy tym takie znane marki jak Bonduelle.

[edytuj] Zobacz też

Logo noncytaty
Nasze strony
Przyjaciele