Ochla (województwo lubuskie)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Lapp shelter-KOTA

Dom szamana w Ochli

Ochla – wieś w województwie lubuskim, w powiecie zielonogórskim, w gminie Zielona Góra, równie śmieszna i poniżająca, jak jej nazwa.

[edytuj] Położenie

Sąsiaduje z Zieloną Górą, która zaopatruje Ochlę w wodę, drewno i świeże mięso.

[edytuj] Klimat

W Ochli panuje klimat subpolarny (co pociąga za sobą noce i dni polarne). Proporcje dni i nocy polarnych są dość nierówne, gdyż dzień polarny trwa 1 dzień a noc polarna 365 albo 364 dni. Temperatury nie są zbyt wysokie. Zwykle panuje temperatura od -80 do -82. Zagadką jest to iż prawie nigdy nie ma tam śniegu. Ostatnio śnieg spadł w roku 1457 ale naukowcy podejrzewają iż mogła to być mąka produkowana w okolicznych bagnach. Najcieplejszą temperaturę odnotowano w roku 1232 kiedy to hiszpański wynalazca powiesił na drzewie zapaloną pochodnie. Wszyscy mieszkańcy Ochli (a byli to jedynie chłopi, mieszczanie i jeden magnat z majątkiem o wysokości dwóch kur) zebrali się koło tej pochodni aby móc zaznać trochę „promieni słonecznych”. Niestety, ludzie ci przyzwyczajeni do minusowych temperatur zginęli w straszliwych mękach.

[edytuj] Flora

Szata roślinna jest uboga gdyż rosną tam tylko, zboża, głównie pszenica i owies oraz różnego rodzaju drzewa, np. sosna duża, sosna mała, sosna średnia, sosna większa niż ta mała, sosna większa niż średnia, sosna mniejsza od średniej oraz najczęściej występujący gatunek: sosna mniejsza aczkolwiek większa od mniejszej.

[edytuj] Fauna

Ochla jest jedyną wsią w Polsce, gdzie przetrwały wymarłe już gdzie indziej gatunki – steganozaura i pterodaktyla. Miejscowe legendy mówią o człowieku śniegu i nieumarłych (żywiących się głównie sosną) grasujących w pobliskich lasach – jednakże brak bliższych danych na ten temat.

[edytuj] Kultura

Obyczaje pierwotnych mieszkańców Ochli nie ewoluowały od tysiącleci. Zasadniczo nie różnią się niczym od zwyczajów ludów pierwotnych. Głównym ośrodkiem kultury i nauki jest jaskinia wodza (sołtysa) wykopana w ziemi, gdzie uczą sztuki zielarstwa i leczenia chorób ogniem. Wódz (sołtys) – jak wierzą pierwotni mieszkańcy – jest synem boga słońca.

[edytuj] Status polityczny

Obecnie Ochla jest w stanie wojny z Jędrzychowem – wódz Jędrzychowa wypowiedział wojnę totalną z powodu regularnych napaści na tą wieś przez najemnych czarowników z Ochli.

Możliwa jest w przyszłości wojna Ochli z Niepodległym cesarstwem Drzonkowskim gdyż Cesarstwo Drzonkowskie wprowadziło embargo na wszystko. Drzonków jest jedynym producentem kredy w okolicy – niezbędnego mieszkańcom Ochli surowca do uwieczniania swoich podobizn na drzewach i leczenia chorych.

[edytuj] Zobacz też

Nasze strony
Przyjaciele