Ostrowiec Świętokrzyski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Ostrowiec Rynek 20071008 0920

Rynek w Ostrowcu i dwa sznury pośrodku

- Za ile autobus?
- Panie, tu nic nie przyjechało od dwóch dni!

Cała prawda o MPK Ostrowiec

Ostrowiec Świętokrzyski – druga pod względem ludności osada województwa świętokrzyskiego i siedziba powiatu ostrowieckiego. Dawniej wielki ośrodek przemysłowy, słynący z wytopu metali, przemysłu odzieżowego i meblowego. Teraz dziura pełna rozpadających się bloków.

Całe miasto podzielone jest na osielo-dzielnice takie jak Pułanki, Rosochy, Os. XXV oraz Denków.

[edytuj] Liczba ludności

Liczba ludności codziennie się kurczy. Młodzi ludzie wyjeżdżają do Warszawy zamieniając miasto w ruinę.

[edytuj] Atrakcje[1]

 • Pływalnia – nazwana na cześć jakiej ukraińskiej wsi (Rawszczyzna);
 • Stadion KSZO – piękny, wspaniały, zajCenzura2y!!!
 • Targowica – wielki wydeptany plac pełen kramów, cyganów i chińskiego badziewia. Tu kupisz wszystko!
 • Galeria Ostrowiec – największy pasaż handlowy w całej osadzie. Jest to również w pewnym sensie „świątynia” chamów, którzy spędzają tam każdą wolną chwilę. Na parkingu rzadkością jest spotkać samochód o rejestracji zaczynającej się „TOS”. Dominują tam takie rejestracja jak „TOP”, „TKI”, „TST”, „LKR”, „LOP”, „WLI” i „WRA”.

[edytuj] Komunikacja miejska

Przystanek można poznać po tym, że czasem tam coś przyjedzie i otworzy drzwi wypuszczając grupę moherów. Większość nie ma nazwy i nie wiadomo do końca nawet ile linii jeździ po Ostrowcu.

[edytuj] Subkultury

 • Blokersi – menele przesiadujący na klatkach lub schodach bloków, pijąc wina. Bardzo lubiani przez młodzież… Ich mundurem jest ortalion. Są wyjątkowo niemili dla osób spoza Świętokrzyskiego.
 • Chuligani, wandale, bandziory – grupa niewyrafinowanych gangsterów, napadających staruszki na ulicy i obrabowujących sklepy monopolowe z cukierków. To z nich miasto słynie najbardziej.
 • Menele – jedna z najliczniejszych grup grasujących w Ostrowcu. Ich atrybutami są: czujny wzrok, twarz najczęściej o odcieniu zgniłej truskawki, oraz jabol w dłoni, lub ewentualnie za pazuchą. Imprezują do późna, śpiewając hity Krzysztofa Krawczyka i Mandaryny. Obowiązkowo pod gołym niebem, a jeszcze lepiej pod oknami sąsiadów.
 • KSZOki – grupa przestępcza upoważniona do rozwalania głów kibicom przeciwnej drużyny. Łatwo rozpoznawalni poprzez pomarańczowo-czarne szaliki, łysinę na głowie oraz bejsbole w spodniach. Mają licznych przyjaciół, głównie w Radomiu i Kielcach, a także w Stalowej Woli.
 • Mohery – nie ma co się rozgadywać. Mohery wszędzie są takie same…
 • Autobusiarnia – najczęściej grupka licząca ok. 3-7 osób jeżdżąca od pętli do pętli bez biletu.
 • Szpule – kobiety po 40 pracujące w lokalnej fabryce Wólczanka SA. Mieszkają głównie na osiedlach Rosochy i Pułanki.
 • Działkowcy – mieszkają w blokach i samochodami jeżdżą do pobliskich wsi lub na ogródki działkowe, gdzie spędzają cały dzień.

Przypisy

 1. Chyba cudzysłowu brakuje…
Nasze strony
Przyjaciele