Otwock

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
K mazowieckie model er75 stadler flirt mkutera otwock

Szczyt możliwości technicznych w Otwocku

Otwock (czasem zwany: Otwor, Oxfock albo Odwłok ewentualnie Wąchock) – miasto i gmina w województwie mazowieckim, siedziba powiatu otwockiego.

Jedyne polskie miasto nie posiadające rynku, za to posiadające w swoim centrum wielką czarną dziurę w ziemi oraz piękną Wielką Rurę ciągnącą się wzdłuż rześkich sosnowych lasów i Alei Karczewskiej aż po horyzont, ale o tym później. Nie posiada kanalizacji burzowej, co tłumaczy się faktem, iż leży na gruncie piaszczystym, a piasek wodę przepuszcza. I tak bywało dawno, dawno temu, lecz w epoce betonu i asfaltu piasek pokryto warstwami nieprzepuszczalnymi, co powoduje okresowe (raz na tydzień) powodzie i inne kataklizmy. Zresztą sam w sobie Otwock jest kataklizmem.

[edytuj] Atrakcje

 • Jak już zostało wspomniane powyżej jedną z atrakcji Otwocka jest to, że nie ruszając się z tej mieściny, możemy odbyć podróż do jakże odległej od nas i romantycznej Wenecji! Dzięki przemyślanym decyzjom w latach poprzednich miejscowych władz możemy poczuć dreszczyk emocji wychodząc ze swym pięknym kajakiem (BMW, Audi czy innym burakowozem) na otwockie ulice (należałoby rzec: rwące rzeki) i wiosłując zawzięcie przepłynąć z jednego krańca Otwocka na drugi uważając przy tym aby nie wypaść za burtę i się nie utopić w jakże głębokich i ciemnych odmętach ww. rzek...
 • Otwock to tzw. Kraj Przed Wielką Rurą (za wielką rurą jest Karczew). Posiada najwyższą na świecie liczbę samochodów marki BMW przypadającą na jednego mieszkańca, czym przewyższa nawet pobliskie miasta Wołomin i Pruszków. Każdy egzemplarz jest po tuningu, co objawia się słyszalnością większą, niż widzialnością – wiadro, jak wiadomo, to podstawa.
 • Banków w Otwocku jest więcej niż mieszkańców, jeśli jakiegoś jeszcze nie ma, to zapewne wkrótce się pojawi. – Mówi się że Otwock jest drugim 'Wall Street'.
 • Miejscowi handlarze (zarówno na malowniczych bazarkach, jak i w modnych w pewnych kręgach butikach) to cwaniaki żerujące na klientach lub robiący-łaskę-że-coś-sprzedają, co objawia się wysokimi cenami, brakiem różnorakiego towaru, nieuprzejmością i tym podobnymi narzędziami marketingowymi.

[edytuj] Ciekawostki

 • Wielką Rurą podobno spływa ropa naftowa wytwarzana na czarno z torfu, mającego pokłady daleko w buszu i dzikości Lasów Otwockich, w głębinach torfowiska o jakże oryginalnej nazwie Na Torfach. Ale o tym: Sza!
 • Otwock jest czasem nazywany drugim Rzymem, ponieważ został założony nad siedmioma rurami.
 • Próbowano znaleźć początek i koniec Wielkiej Rury, jednak z pogłosek, które do nas dotarły wynika jasno, że nikt nie jest w stanie odszukać jej źródło i jej punkt docelowy. Wiadomo tylko, iż rura ta na granicy celnej Przed – Za Wielką Rurą wyłania się z ziemi i ginie gdzieś między drzewami Lasów Otwockich.
 • Lasy Otwockie są ciemne i mroczne. Nigdy nie wiadomo co w nich znajdziesz... Odkryto tam między innymi ogrodzenie, które zaczyna się w głębi gęstwiny a kończy paręset metrów dalej w linii prostej. Po co ono? Co odgradza? Nie wiadomo. Istnieje teoria, że gdzieś tam istniała kiedyś baza nuklerno-jądrowo-atomowa Szwabów z II wojny światowej, w której Szkopy robiły eksperymenty różnego typu.
 • Teoria ta może okazać się słuszna, a to z tego powodu, że na terenie Otwocka, w dzielnicy Świerk rzeczywiście znajduje się ośrodek atomowy, gdzie z kilku reaktorów atomowych do dzisiaj pracuje co najmniej jeden (tzn., że eksperymenty nadal są prowadzone! W mordę jeża!).
 • Nie. Otwock to wbrew pozorom nie Wąchock.
 • Czarna dziura w centrum wciąga! Wciągnęła już blaszane budy handlowe z poprzedniego wieku oraz robotników, którzy w ramach prac zleconych przez pewną firmę mieli z tą dziurą zrobić porządek.
 • Jeżeli zobaczysz jadące BMW na otwockich ulicach bądź przekonany że na zakręcie będzie palił gumę.


Koniec autostrady Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele