FANDOM


Out of box experience – zespół czynności i poleceń związanych z pierwszym uruchomieniem zainstalowanego produktu. Zazwyczaj jest to panel konfiguracyjny. Niektórzy tak nazywają całość wrażeń dotyczących oswajania się z produktem po wyjęciu go z pudełka, stąd nazwa.

Przykłady

Windows

Swego czasu istniały pogłoski, że Microsoft sprzedaje użytkownikom wersje trialowe Windowsa, które dopiero po rejestracji stają się długoterminowymi wersjami. W tym celu po instalacji miał być uruchamiany odpowiedni mechanizm.

W katalogu SYSTEM32 znajduje się folder, którego dotyczy ta pogłoska, dlatego polecamy to sprawdzić samemu. Nosi nazwę oobe i jego główną atrakcją (ale tylko w Windowsie XP!) jest plik muzyczny, który byłby odtwarzany podczas instalacji... gdyby działały sterowniki, oczywiście. Dlatego słyszeli go nieliczni. Prawdopodobnie tam też można znaleźć pliki Kreatora błędów ze względu na dużą liczbę folderów mających w nazwie error Ciekawostka: W folderze oobe znajduje się aplikacja msoobe, a jej opis brzmi: Microsoft Out Of Box Expirience. Microshit Corporations. To nie może być przypadek...

Reakcje

  • Marzyciele szukają w Windowsowym folderze hiperłączy do tajnych światów.
  • Internetowe kąciki porad, w ramach zwiększania miejsca na dysku, polecają wywalenie tego katalogu z systemu. Psy ogrodnika!


Crystal Clear app klaptop To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.