Oznaczenia wiekowe w telewizji

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Oznaczenia wiekowe w telewizjicoś, co nie jest nikomu potrzebne, wnerwia na ekranie telewizora i w ogóle wygląda bez sensu. Istnieje dlatego, że Krajowa Rada Radia i Telewizora sobie tak wymyśliła.

[edytuj] Opis

Według Krajowej Rady Radia i Telewizora (KRRiT) mówią one, kto nie powinien danego programu oglądać (a jak chce, to i tak obejrzy, bez względu na znaczek). 99,9% Polaków nie zwraca uwagi na te znaczki i sądzi, że to przeszkadza w oglądaniu Boba Budowniczego lub innego erotyka.

W 2005 r. ww. Rada wymyśliła sobie, aby znaczki zaśmiecały fragment powierzchni ekranu przez cały czas trwania audycji lub przekazu telewizyjnego. Dotyczy to nawet audycji zakwalifikowanych jako „bez ograniczeń wiekowych”. I tak niestety jest do dziś.

[edytuj] Rodzaje

Forma graficznaOd latOpis
Miniatura oznaczenia wiekowego 'Bez ograniczeń'
b.o.Zielony kwadrat z obrzydliwym ryjem w środku. 99,9999% Polaków myśli, że gdy ten znaczek jest na ekranie to leci film komediowy. Przykłady programów dla całej rodziny: „Turbo erotyk”, „Piła”.
Miniatura oznaczenia wiekowego 'Do lat 7'
7Niebieski kwadrat z cyfrą 7 w środku. 99,9999% Polaków gdy widzi, że znaczek jest na ekranie, myśli że to nowe logo TVN 7.
Miniatura oznaczenia wiekowego 'Do lat 12'
12Sraczkowaty kwadrat z liczbą 12 w środku. 99,9999% Polaków nie wie, co on oznacza.
Miniatura oznaczenia wiekowego 'Do lat 16'
16Pomarańczowy kwadrat z liczbą 16 w środku. Osoby powyżej 16 roku życia nie powinny oglądać programów z takim oznaczeniem.
Miniatura oznaczenia wiekowego 'Do lat 18'
18Czerwony kwadrat z ruchającymi się kluczami od domu prezesa KRRiT w środku. 99,9999% Polaków gdy widzi takowy znaczek, myśli, że to kanał zakodowany. Audycje z takim oznaczeniem: „Teletubisie”, „Bob Budowniczy” oraz wszystkie programy, które lecą na MiniMini+.

[edytuj] Ciekawostki

  • Polska to jedyny kraj we wszechświecie, który musi używać takich oznaczeń przez cały program.
  • Krajowa Rada Radia i Telewizora to w przybliżeniu 0,00001% Polaków.
  • Znaczki te pomagają w nauce kształtów i kolorów dzieciom z zaburzeniami rozwojowymi.
  • Tylko w Polsce jest taka jeCenzura2na Krajowa Rada Radia i Telewizora.
  • Wielkość oznaczeń wiekowych jest zależna od rozdzielczości obrazu nadawanego programu. Im większa rozdzielczość, tym znaczki mniej zasłaniają ekran.
  • TV Puls miało największe oznaczenia, które zasłaniały 1/5 całego ekranu.
  • TV4 i TV6 jako jedyne kanały dodawały do oznaczeń cień przysłaniający więcej ekranu niż sam znaczek.
Nasze strony
Przyjaciele