Płot

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Wysokie płoty tato grodził.

Co nieco o ludowej architekturze płotów

Płot – podstawowy przejaw terytorializmu, objawiający się stawianiem tu i ówdzie powierzchni pionowych o charakterze przejrzystym lub nie.

[edytuj] Kwestia kotka

Wlazł kot na płot i spodł.

Śląska mądrość ludowa

Płot, a właściwie jego odmiana zdrobniała „płotek”, służy z definicji jako postument dla kotka, który wchodzi na niego i mruga. Obecnie badania są ukierunkowane na wyjaśnienie, czy ów przedstawiciel fauny mruga również wtedy, gdy nie wchodzi na płotek oraz czy płotek jest niezbędnym elementem jego ekosystemu.

[edytuj] Płot a polska racja stanu

Kargul, a podejdź no do płota!

Zaproszenie do negocjacji – formuła z początków II połowy XX wieku

Rola płotu w historii Polski jest nie do przecenienia. Zza płota zawsze strzelano do wroga, niezależnie od jego przynależności państwowej. Płot był elementem kształtującym stosunki sąsiedzkie wśród ludności przesiedlonej z Kresów Wschodnich na Ziemie Zachodnie Odzyskane po wojnie. Pewien płot w Gdańsku stał się przyczynkiem do obalenia ustroju komunistycznego w związku z faktem, że skakał po nim jakiś elektryk.

[edytuj] Sport

Skok przez płotki, specjalność mieszkańców Wybrzeża, szczególnie popularny w epoce industrialnej przedkapitalistycznej. Modę zapoczątkował pewien elektryk. Ponownie upowszechniany pod pałacem prezydenckim w czasie poselskich popisów sprawnościowych[1].

[edytuj] Inne zastosowania

Miejsce pod płotem służy do odpoczynku znużonym konsumentom taniego trunku.

[edytuj] Rodzaje płotów

  • Niemiecki – przewiewny, z drutu kolczastego.
  • Ludowy – złożony ze sztachet, służący jako arsenał podczas rozwiązywania lokalnych sporów terytorialnych i towarzyskich.
  • Żywopłot – służący do przycinania, celem dogłębnego poznania życia intymnego sąsiadów.
  • Parkan – nie występuje w parkach, nie wiedzieć czemu.
  • Mur – lepiej pod nim nie przebywać, bo runie i pogrzebie stary świat.
  • Żydopłot – forma ogrodzenia zbudowana z materiału genetycznego, przewiewna, często wygłaszająca swoja poglądy na temat finansów i Boga.
  • Płotek – mały płot.
  • Płotka – żeńska odmiana powyższego.

Przypisy

Nasze strony
Przyjaciele