FANDOM


PGE Arenastadion piłkarski, budowany z rozmachem na okoliczność EURO 2012 w Wolnym Mieście Gdańsku. Podczas budowy zastosowano unikalny projekt oraz technologię, dzieki czemu na stadionie będzie można rozgrywać mecze bez konieczności kładzenia murawy oraz stawiania bramek. Kibice będą je mogli podziwać lewitując, gdyż trybuny są na etapie skręcania szałunków. Wizytujący PGE Arenę policjanci byli po wrażeniem „dyskretnego monitoringu”, ktorego nie tylko nie widać, ale i nie ma w ogóle. Generalnie PGE Arena będzie się składać wyłącznie z elewacji.

Pierszym meczem na tym obiekcie miało być spotkanie Polska-Francja w dniu 9 czerwca 2011 roku. Niestety, wizytujący stadion Francuzi okazali kompromitujące niezrozumienie zastosowanych rozwiązań, w wyniku czego napisali skargę do UEFA, której szef (przypadkowo Francuz) bezstronnie nakazał rozegrać mecz gdzie indziej.


Crystal Clear app cervisia To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny architektury i budownictwa. Jeśli nie spadają na ciebie cegły w drewnianym kościele – rozbuduj go.