FANDOM


Pamiętniki Wampirów – serial z Ameryki rozprawiający o Elenie, którą wszyscy chcą zabić i dwóch braciach z kłami, którzy chcą ją przelecieć, a przez co ona jest biedna i nieszczęśliwa.

Fabuła

Serial rozpoczyna się 4 miesiące po tym jak Elenie topią się rodzice, a ją w ogóle nie zastanawia to jak się, u licha, wydostała z tonącego samochodu. W każdym razie Elenka jest biedna i pisze pamiętnik, a tu nagle pojawia się Stefan, który ma ochotę wyssać jej krew, więc się w nim zakochuje. Pojawia się też brat Stefana – Damon, który chce pozabijać wszystkich mieszkańców miasteczka. W nim Elena też się zakochuje, bo ta dziewczyna ma dziwny gust. Stefan i Damon nie są wcale zmartwieni tym, że muszą żyć w trójkącie, bo Elena nie potrafi się zdecydować, choć w prawie każdym odcinku przypomina, że zawsze chce podejmować własne decyzje... z tym, że zazwyczaj źle one się kończą. Jedyną ideą serialu jest wprowadzanie nowych bohaterów, którzy jeśli nie są zakochani w Elence muszą zginąć.

Bohaterowie

 • Elena – kocha wszystkich i wszyscy chcą ją zabić (nic dziwnego). Wygląda jak Katherine. Dwóch seksownych kolesi jest w niej zakochanych, więc jest z tego powodu bardzo nieszczęśliwa. Umarła trzy razy.
 • Stefan – kocha Elenę, a jego kochają wszyscy. Wygląda jak Silas. Ma większe od innych wampajerów zamiłowanie do krwi, ale to on jest tym dobrym i wspaniałym. Umarł cztery razy.
 • Damon – kochał Katherine, ale jak się okazało, że ta go zrobiła w bambuko, to nagle stwierdził, iż nienawidzi Katherine, a kocha Elenę. Jego wszyscy nie lubią, choć jest jedyną zdolną do jakiegokolwiek pomyślunku postacią w tym serialu. Umarł trzy razy.
 • Jeremy – braciszek i kuzyn Eleny. Kochają się aż do szpiku kości. Choć on chciał ją zabić. Każda jego dziewczyna umarła. Umarł pięć razy.
 • Bonnie – najlepsza psiapsióła Eleny. Jest wiedźmą i nienawidzi wampirów, ale się z nimi przyjaźni. Cały czas się poświęca i ciągle nie ma tego dość. Umarła dwa razy.
 • Caroline – druga najlepsza psiapsióła Eleny. Ma słabość do Stefana i Klausa i Matta i Tylera i Enzo i nawet Alarica. Miała też kiedyś do Damona. Była wkurzająca, ale przeszło to po tym jak została wampajerem. Umarła tylko raz!
 • Katherine – wygląda jak Elena. Ponieważ wygląda jak Elena, to kochali ją Stefan i Damon, bo im gusta nigdy się nie zmieniły. Jest złym wampajerem i to ona przemieniła Stefka i Damona. Umarła trzy razy.
 • Matt – uważa, że jest odważny i silny, ale sra w gacie na widok złego wampajera. Kiedyś tam kiedyś chodził z Elenką ale już nawet wtedy ona nie wiedziała czego chce... Zdarzyło mu się chodzić tez z Caroline lecz gdy dowiedział się o tym, że jest wapirem wydał ją matce... Umarł trzy razy.
 • Tyler – człowiek, wilkołak, hybryda, człowiek i pewnie za niedługo znów wilkołak. Chce się ze wszystkimi bić, ale go wszyscy lubią. Umarł dwa razy.
 • Alaric – nauczyciel z zapędami do zabijania wampajerów, choć się z nimi przyjaźni. Jest najlepszym psiapsiółem Damona, choć ten zabił go dwa razy (piękna przyjaźń). Umarł aż osiem razy...
 • Enzo – kumpel Damona z paki. Chciał go zabić, ale zmienił zdanie i postanowił zabić Stefcia, a z Damonem się psiapsiółować. Jest wampajerem. Umarł dwa razy.
 • Kai – psychopatyczny czarodziej, który wszystkich nienawidzi i wszyscy go nienawidzą. Był w więzieniu magicznym z Bonnie i Damonem. Został tam wielokrotnie zgładzony i zbałamucony. Tak bardzo kochał swoją rodzinę, że z tej miłości postanowił ich zabić.