FANDOM


Wanda Nierusz z domu Zostaw, znana powszechnie jako Pani Wandzia, dla znajomych Cho no cho no albo Skończyła się, grzejesz – postać ze skeczy kabaretu Neo-Nówka.

Charakterystyka

Pani Wandzia to prawdziwa gwiazda osiedla, na którym jest regularnie widywana wraz ze swoją twarzową torebką. Miłuje szczerze takie trunki, które zdzierają papę z dachu, ze szczególnym wskazaniem na tak zwaną mirrę, którą przyrządza Zdzichu, taki miejscowy Panoramix. Ciągle biega, bo ją nosi, nie usiedzi, tu poleci, tam pójdzie. Ma doświadczenie, bo już na niejednym prezesie siedziała, poza tym w podstawówce była skarbnikiem przez dziesięć lat. Jest dobra, pierwsza, nawet na osiedlu wołają na nią pierwsza lepsza. Wszystkie te mocne atuty sprawiły, że została sekretarką w dużej firmie. Wcześniej pracowała jako stewardessa w PKS-ie. Posiadaczka telewizora dziewięciocalowego marki Rubin, a przynajmniej do czasu, kiedy zadarła z komornikiem. Od czasu, kiedy Dzidek próbował zrobić jej obejście gazu, zajmowane przez nią mieszkanie ma 40 metrów powierzchni i 250 w górę.

Życie prywatne

Aktualnie związana ze swoim drugim konkubentem Dzidkiem. Wcześniej był Waldek, z którym wyznawali sobie miłość przy pomocy patelni i innych przedmiotów, niestety Waldek obecnie siedzi w Anglii. Słowo-klucz: siedzi.


P vip To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.