FANDOM


MaleS
Zobacz w słowniku:
paryż
Blason Ville fr Paris Restauration

Herb Paryża w wersji deluxe

To miło że ktoś nazwał miasto moim imieniem!

Paris Hilton o Paryżu

– Jak nazywa się miasto, które żegna ryż?
Paryż.

Dowcip Suchar o Paryżu
Strasbourg torched car

Palenie samochodów – jedna z rozrywek paryżan

19bcp

Mieszkaniec Paryża

Paryż (z czasem zwany Lutecją) – miasto we Francji, położone niedaleko Chanteloup-en-Brie, znane z zamiłowania jego mieszkańców do palenia. Czegokolwiek. Ostatnio popularny ośrodek last minute. Niezwykle popularnymi punktami na mapach są: wieża Eiffela, siedziba redakcji Charlie Hebdo oraz teatr Bataclan. Miejsce narodzin kilku nowożytnych rewolucji i innych epidemii.

Historia edytuj

Paryż został zbudowany przez Rzymian na bagnach sekwańskich i stąd jego mieszkańcy zaciągają się smrodkiem bagiennym niczym Gollum. Ów osobliwy aromat, dobywający się z ciał i ubrań paryżan, zdobył sobie w przeciągu wieków taką sławę, że do dziś Paryż uznawany jest za światową stolicę mody, bałaganu i terroryzmu.

Demografia edytuj

Atrakcje turystyczne edytuj

W Paryżu znajduje się słynna Opera Garnier, będąca wierną kopią opery lwowskiej. Szerzona jest w jej murach nietolerancja względem ludzi o nieharmonijnej budowie ciała (bywalcy Opery nazywają ich „potworami”, lub „upiorami”).

Paryż w kulturze edytuj

Paryż płonął wiele razy. Ostatni raz – w zeszły wtorek. Zauroczony piromańskimi ciągotkami paryżan Bruno Jasieński napisał wiekopomny poemat Palę Paryż, czym zdobył sobie sławę i serca paryżan.

Z kina amerykańskiego można wywnioskować, że z każdego okna w Paryżu widać Wieżę Eiffla, a każdy pościg musi przejechać pod Łukiem Triumfalnym, aby zakończyć się na długości Pól Elizejskich.

Zobacz też edytuj