Pasożyt

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
02016-01 Teilnehmer einer KOD-Demonstration in Bielsko-Biala.JPG

Pasożyty rasy democratus na polowaniu – za pomocą białej płachty pragną upolować przedstawiciela rasy kaczorus, którego wymienią na bony pieniężne

Pasożyt (łac. homo parasitus) – ssak z rodziny człowiekowatych, zamieszkujący planetę Ziemia. Zasadniczo osiadły, wędrowny tylko w okresie polowań. Liczba osobników jest nieznana – biolodzy do dzisiaj mają problem z podziałem człowiekowatych na homo sapiens i homo parasitus. Gatunek występuje na całym świecie poza Antarktydą i Arktyką.

[edytuj] Charakterystyka

Skóra u homo parasitus jest biała (nie dotyczy ras homo parasitus africanus oraz homo parasitus gournicus, które mają czarny odcień). Przeciętny przedstawiciel wśród pasożytów mierzy ok. 175 cm, posiada 100 kg masy oraz tzw. mięsień piwny. W przeciwieństwie do homo sapiens wykazują wyjątkową agresywność. Na podstawie badań z 1989 wykazano, że średnia inteligencji wśród pasożytów jest mniejsza od homo sapiens o 12 punktów.

[edytuj] Zachowanie

Niezwykle roszczeniowy gatunek wśród ludzi. Przez 20 godzin zbierają energię niczym leniwce, by na cztery godziny warczeć. W zależności od rasy pasożyt wykazuje aktywność o różnych porach dnia. W nocy zazwyczaj pasożyty zbierają energię. Naukowcom udało się jednak udokumentować anomalne zachowanie wśród homo parasitus africanus, którzy w nocy pomiędzy 31 grudnia a 1 stycznia 2016 zachowywali się agresywnie wśród przedstawicielek homo sapiens mieszkających w niemieckiej Kolonii. Nie ma zgody wśród naukowców, z czego mogłoby wynikać to nietypowe zachowanie. Niemieccy naukowcy wysunęli teorię o mutacji genetycznej, z kolei ekipa polskich i węgierskich biologów wysunęła kontrowersyjną teorię niewiedzy. Uważają, że naukowcy niewiele wiedzą o pasożytach i że należy bacznie obserwować przedstawicieli tego gatunku człowiekowatych.

[edytuj] Pożywienie

Pasożyty jedzą zazwyczaj to samo co przedstawiciele homo sapiens. Istnieją jednak wyraźne różnice w zdobywaniu pożywienia. Pasożyty często polują na nie (głównie w urzędach, które przyznają tym zwierzętom wsparcie w postaci bonów żywnościowych i pieniędzy), a homo sapiens samodzielnie uprawiają rośliny, hodują zwierzęta lub pracują w celu zdobycia pieniędzy. Ostatnimi czasy udało się nauczyć niektóre rasy samodzielnie zdobywać pieniądze na pożywienie. Ciekawa sprawa wygląda wśród rasy homo parasitus gournicus – osobniki te pracują w celu zdobycia środków na kupno żywności, ale co roku zbierają się i wspólnie polują. Pasożyty jedzą wszystko, co popadnie im w ręce – najczęściej jest to wysoko przetworzona żywność o niskiej zawartości wartościowych składników odżywczych.

[edytuj] Rozmnażanie

Stosunek płciowy jak i ciąża przebiegają zazwyczaj podobnie jak u homo sapiens. Rasy africanus oraz arabicus wykazują jednak nietypowe zachowania seksualne polegające na biciu, poniżaniu i siłowym uprawianiu seksu przez kilku samców na jednej samicy. Dodatkowo wielu samców z arabicus uprawia stosunek płciowy z kozami (naukowcy do dzisiaj zastanawiają się dlaczego). Para zazwyczaj wychowuje siedem-osiem dzieci, które są wykorzystywane do polowań (np. w Polsce na bon 500+).

[edytuj] Rasy

Hasidim.jpg

Homo parasitus judeus na polowaniu

Święto Świni 72 grabowski andrzej.JPG

Wybitny polski naukowiec Andrzej Grabowski, autor pracy doktorskiej pt. Świat według Kiepskich, który szczegółowy sposób opisuje życie codzienne pasożytów rasy ferdinus-kiepscus

 • Homo parasitus africanus – największa rasa pasożytów – swoim zasięgiem obejmują cały kontynent afrykański, Stany Zjednoczone oraz (od niedawna) obszary Europy Zachodniej. Przedstawiciele tej rasy wykazują bardzo dużą agresję. Z tego powodu rządy Polski, Czech, Słowacji i Węgier organizują polowania na homo parasitus africanus. Naukowcy opracowali jednak lek zmniejszający agresję wśród tych osobników – od pewnego czasu istnieją szczepionki o nazwie kodowej PR4C4.
 • Homo parasitus gournicus – zamieszkujący wyłącznie podziemia. Co ciekawe, rasa ta występuje tylko na Górnym Śląsku. Nietypowym zachowaniem wśród tej rasy są polowania – pokonują ponad 150 km na północ w celu upolowania zdobyczy. Na podstawie pokonywanej trasy powstała swego czasu droga nazywana Gierkówką.
 • Homo parasitus politicus – rasa ta wyróżnia się wyższą inteligencją od pozostałych osobników. Rzecz jasna są także nierozwinięte przedstawiciele. Zazwyczaj nie wykazują agresji (choć naukowcy udokumentowali agresywne osobniki – ich dużą liczbę można także znaleźć w cyrku o nazwie Ukraiński parlament). Przedstawiciele tego rodzaju gromadzą się w watahy (nazywane przez naukowców partiami), które niezwykle agresywnie walczą pomiędzy sobą.
 • Homo parasitus francovitus – niewielka rasa zamieszkująca Polskę. Wyjątkowo tępa grupa, która ma zaniżoną średnią inteligencję przez braki wiedzy z zakresu matematyki i ekonomii.
 • Homo parasitus arabicus – bardzo agresywna i upośledzona rasa, druga co liczebności na świecie. Co ciekawe, wiele osobników tej rasy nauczyło się pracować (wśród naukowców istnieją dyskusje, czy pracujących arabicus przydzielić do nowej rasy – kebasus-turkus). Niestety ostatnio ze względu na cięcia na badania naukowe zabrakło środków na dalsze edukowanie tych przedstawicieli. Krach z 2011 roku (nazywany arabską wiosną) do dziś odbija się czkawką. Rodzaj ten porozumiewa się za pomocą szczeknięć Allah akbar!.
 • Homo parasitus arabicus-africanus – mieszana rasa – jeszcze bardziej upośledzona od innych, z czarną skórą. Także porozumiewają się za pomocą szczeknięć. Przedstawiciele tego rodzaju można bezpiecznie oglądać tylko w paryskich zoo Charlie Hebdo oraz Bataclan.
 • Homo parasitus catholicus – podobnie jak przedstawiciele rasy politicus cechuje się stosunkowo dużą ilorazem inteligencji. Osobniki tego rodzaju nad wyraz są mało aktywne – pracują zazwyczaj godzinę dziennie. Polują głównie masowo, za pomocą tac i szczeknięć typu Ja chcę 20 mln z budżetu!, które są powtarzane jak mantra. W ich diecie bardzo dużą wagę ma wino oraz sprasowana mąka nazywana opłatkiem.
 • Homo parasitus antyuberus – rasa jakich wiele, zachowuje się bardzo agresywnie w stosunku do myśliwych z organizacji myśliwskiej U.B.E.R. Jeden z nielicznych rodzajów pracujących. Rzecz jasna nadal bardzo duża liczba przedstawicieli antyuberus poluje, głównie wśród innych pasożytów lub starszych osobników homo sapiens nieobeznanych w aplikacji mobilnej organizacji U.B.E.R.
 • Homo parasitus brudasus – unikająca higieny osobistej rasa, tępa nawet w porównaniu do arabicus-africanus. Polują stadem, głównie za pomocą prymitywnej broni typu siekiera lub akordeon. Bardzo powszechna rasa pasożytów w takich regionach jak Polska, Słowacja czy Rumunia.
 • Homo parasitus piecetplus – nowy rodzaj pasożytów sztucznie wyhodowanych w Polsce.
 • Homo parasitus janusus-polacus – także występujący głównie tylko w Polsce rodzaj. Bardzo ważną rolę wśród przedstawicieli tej rasy są piwa marki VIP i Żubr.
 • Homo parasitus judeus – bardzo roszczeniowa (ale i inteligentna) rasa. W przeciwieństwie do innych jest znana konkretna liczba przedstawicieli (13,3 mln w 2008). Polują głównie na wysokiej jakości kąski, które w swoim żargonie nazywają kamienicami. W latach 1932-1945 przeprowadzono akcję zwalczania tego rodzaju pasożytów przez inną rasę (politicus, błędnie nazywaną ariyscus). Na skutek interwencji organizacji homo sapiens zachowano część przedstawicieli tej grupy. W Polsce ich liczba jest znikoma – na skutek promocji higieny osobistej z 1968 roku wyleczono kraj od tej rasy.
 • Homo parasitus ferdinus-kiepscus – rodzaj szczegółowo opisany przez naukowca i aktora-amatora Andrzeja Grabowskiego w pracy naukowej pt. Świat według Kiepskich. Rasę przez wiele lat nazywano homo parasitus bezrobotus, ale na skutek wielkiego sukcesu powyższej pracy naukowej zmieniono nazwę. Przedstawiciele tego rodzaju pasożytów wykazują bardzo niską aktywność. Ze szczególną agresją odzywają się, gdy krzyczy się w ich stronę takie hasła jak: komuna, Balcerowicz, nierób. Bardzo dyskryminowana grupa pasożytów. Do tego stopnia, że w urzędach pracy istnieją oddzielne pomieszczenia pomiędzy tą rasą a homo sapiens. Miejsce dla ludzi nazywa się Oferty pracy, z kolei pasożytów zmusza się do pomieszczenia Pobór zasiłków, gdzie biorą łowy nazywane w ich żargonie kuroniówką.
 • Homo parasitus democratus – rasa bardzo popularna w Polsce oraz w USA, niezwykle roszczeniowa i agresywna. Wykrzykiwane szczeknięcia to: Precz!, Hańba!, Wolność!. Rodzaj bardzo powiązany przez politicus – do tego stopnia, że obie rasy wspólnie idą na polowania.
 • Homo parasitus kaczorus – rasa występująca tylko w Polsce, wyjątkowo antypatyczna w stosunku do democratus. W ich diecie nie istnieją dania z kaczym mięsem. Pomimo nienawiści do rasy democratus wykazują bardzo podobne zachowania. I tak na polowania ruszają także z niektórymi przedstawicielami politicus oraz z każdym osobnikiem z catholicus. Rasa tchórzliwa – wystarczy postraszyć przedstawicieli tego rodzaju innymi grupami pasożytów (głównie judeus i arabicus).

[edytuj] Status i ochrona

Wiele przedstawicieli homo sapiens (tzw. lewaków) apeluje o szanowanie pasożytów. Naukowcy oraz sceptycznie nastawieni ludzie domagają się izolowania homo parasitus od homo sapiens. Pierwsze próby przeprowadzono w okolicach Węgier i Serbii. W Polsce obowiązuje status ochronny (szczególnie rasy piecetplus). Izolacje obowiązuje tylko wybrane rasy (africanus, arabicus oraz brudasus). Duże polowania na pasożytów przeprowadza się Dalekim Wschodzie. W wyniku zakrojonej akcji liczba pasożytów w Chinach oraz Japonii jest znikoma. Pasożyty są zazwyczaj odporne na zmiany środowiskowe (nie dotyczy to rasy gournicus, która jest uczulona na tzw. czystą energię).

Nasze strony
Przyjaciele