FANDOM


Pastor Maldonado ma wsparcie Hugo Chaveza, takiego malowniczego, tak to określmy, prezydenta Wenezueli

Andrzej Borowczyk wspomina o sponsoringu Maldonado

A Pastor Maldonaldo nie po raz pierwszy dzisiaj na wycieczce poza torem

Znowu Andrzej Borowczyk i znowu o Maldonado

Pastor Maldonado (błędnie jako pastor z McDonalda, ur. 9 marca 1985 r. w Maracay) – wenezuelski kierowca wyścigowy, który jest znany z tego, że nigdy nie zdobywa punktu. Wjeżdżał w dupę dla innych kierowców, a tego Wujek Charlie nie pochwalał, przez co nie pojawił się w Formule w sezonie 2016.

Kariera

Początki

Maldonado zawsze miał tendencję do ciągłego wygrywania. Zawsze, gdziekolwiek był, to zawsze wygrywał. Nie znudziło go to, że jego przyjacielem był inny Wenezuelczyk, Johnny Cecotto, bo bez niego nigdy Formuła 1 nie reprezentowałaby Wenezuelczyków. W końcu, w roku 2004, Maldonado wygrał włoską serię Formuły Renault, a później, dołączył do World Series by Renault, do Roberta Kubicy. O mały włos by to wygrał, ale nie wygrał, bo lepszy był Alx Danielsson, który nigdy nie wystąpił w Formule 1.

Seria GP2

Zadebiutował w Serii GP2 w 2007 razem z Robercikiem. Tam zdobył tylko kilka pole position, ale za to wygrał ze 20 wyścigów, a w 2010 r. był już mistrzem GP2.

Formuła 1

Pastor był początkowo ignorowany, ale dopiął swego i dostał szansę występu w Formule 1 w teamie Franka Williamsa. Szefowie oddelegowali mu Rubensa Barrichello, by z nim wygrać jakiś wyścig. Jednak sezon 2011 nie układał się po jego myśli, jak i całemu teamowi. W trzech pierwszych wyścigach dwukrotnie nie dojechał do mety. 28 sierpnia 2011 roku jednak dokonał cudu – dowiózł 1 pkt. do mety wyścigu. Był tym tak podniecony, że poszedł za ciosem i 13 maja 2012 roku wygrał Grand Prix Hiszpanii. Dzięki temu Naród Chaveza może już jemu stawiać pomniki.

Wsparcie

Maldonado ma wsparcie publicznych inwestorów, telewizji, radia, Hugo Chaveza, Johnn'ego Cecotto, piłkarzy reprezentacji Wenezueli oraz innych zakamarków w tymże kraju.


P vip To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Crystal Project Atlantik To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny sportu. Jeśli dostałeś się do kadry olimpijskiej – rozbuduj go.