Paul Stanley

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Disambug Ten artykuł dotyczy wokalisty. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.

Paul Stanley (właśc. Stanley Harley Essen; ur. 20 stycznia 1952 w Nowym Jorku) – wokalista zespołu KISS, posiadacz charakterystycznego głosu, twórca większości kawałków jakie KISS grali na swoich hucznych koncertach. Jego koncertową tradycją stało się rozwalanie Washburnów i rzucanie kawałków tychże gitar w publikę.

[edytuj] Początki kariery

Jako młody rockers zarabiał na życie jeżdżąc taksówkami. Któregoś dnia na imprezie u jakiegoś kolegi poznał Gene Simmonsa. Widocznie musieli się bardzo polubić, skoro wpadli razem na pomysł założenia zespołu. Zatrudnili dodatkowo Frehley'a i Crissa i początkowo grali pod szyldem Wicked Lester, lecz nazwa im się wcale nie podobała. W końcu, kiedy Paul woził się po Nowym Jorku z kolegami z kapeli, wymyślił nazwę KISS, makijaże, buty i obcisłe stroje składające się głównie z przyciasnych legginsów, na które naszywali cekiny i ćwieki.

[edytuj] Kostium i makijaż

Jako gwiezdne dziecko Paul latał po scenie grając i śpiewając w swoim obcisłym kostiumie odsłaniającym bujne włosie na klacie, butach na 15 centymetrowym obcasie i wymalowanymi czerwona szminką ustami, co przyciągało multum fanek. Jako lider zespołu miał największe powodzenie u płci pięknej, mimo konkurencji innych, tak samo brzydkich jak on członków zespołu, którzy starali się pod żadnym pozorem nie pokazywać swojej twarzy.

[edytuj] Życie rodzinne

Mając ponad 50 lat i jednego dzieciaka na utrzymaniu, Stan przypomniał sobie, że musi podtrzymywać ciągłość biologiczną. W 2005 poślubił druga żonę, a ta dała mu 3 dzieciaków. Daje przykład potomnym i pije tylko okazjonalnie, nie pali i nie bierze używek.

Nasze strony
Przyjaciele