FANDOM


Petpartyy

Pet Party – gra komputerowa przeznaczona dla dorosłych w wieku 3+. Umieszczona w 2010 r. na portalu nk.pl dziełem firmy „Plinga®”. Gra opowiada o bezgranicznie kochających się króliczkach, kotkach i innych futrzakach typu chomik czy słoń. Obecnie cieszy się dużą popularnością wśród innych gier NK. Na początku lipca 2014 roku została usunięta z NK, co stało się powodem do płaczu dla tych, którzy wydali wszystko żeby kupić tonę szafirów.

Możliwości edytuj

Głównym celem Pet Party jest hasanie po swoim mieszkaniu. Wszystkie hepi królisie mają swój domek, w którym podczas naszej nieobecności pojawiają się gówna[1], worek ze śmieciami, zużyte jabłko lub banan. W wolnej chwili można wyjść na rynek i wstąpić do supermarketu, albo poodwiedzać znajomych w ich chałupkach.

Za poruszanie się gromadzimy sobie złote krążki (kasę).
Hajs zbiera się podczas np.:

 • harowania w czyimś ogródku jak jakiś moher;
 • odwiedzania znajomych (i kryjomego oczyszczenia ich skarbonki);
 • dostania kasy od przechodnia na głównej ulicy;
 • pierwszego zalogowania w na dany dzień.

Niestety nie można ich sobie, rzekomo, zasejwować. To samo tyczy się zbiorów z czyjegoś ogródka lub łupów z chaty.

Szafiry edytuj

Coś jak dolar a złotówka, dzieło heretyków komputerowych, którzy koniecznie muszą zarobić trochę hajsu dla siebie. Niestety za szafiry trzeba wpierw uiścić drobne na opłatę[2], a tylko za nie można kupić najlepsze itemy w grze. Ponadto są koloru niebieskiego i można je przetopić na 200 złotych monet, ale dwustu monet nie da się przetopić na szafira[3].

W ostatnim czasie za prośbami znęcających się pokemonów, dzieci neo, sm00thnyHh EmO i sporadycznie dresiarzy, zespół Plinga® się zlitował i wprowadził zmianę, dzięki której co tydzień dostaje się szafira + niespodziewanka. Rzesze wymienionych wyżej nadal protestują i mówią, że chcą dostawać codziennie szafiry, choć nie wiadomo jak zareagują na to twórcy.

Ogród edytuj

Za domem mamy oddzielone kilka działek ogródka, w którym jest miejsce na warzywa, kwiaty i drzewa. Zwykle wykupienie nowego poletka kosztuje fortunę, dodatkowo do zakupu potrzeba mieć jakiś wymagany poziom. Po środku znajduje się strach na wróble o imieniu Stach Wróblewski, który oprócz tego, że straszy, to daje możliwość krótkiej pracy z motyką. Płacą nam za to niewiele, zaledwie 200 monet za 1h roboty, ale to lepiej niż nic. Za przepracowanie nawet 24h dostajemy 200 zł zapłaty, a jeśli dany właściciel ogródka, u którego harujemy, przegoni nas, to dostajemy tylko połówkę. Ach, takie to prawo...

Minigry edytuj

Dla fanów hazardu i jednorękich rabusiów wprowadzono im podobne, tj. Przygoda, Bang! Bang! i Imprezowa Piłka Nożna. Ponoć służą do zarabiania dodatkowej kwoty, 99,99% przypadków zagrania kończy się zwycięstwem[4].

Przygoda edytuj

Petparty3

Rozgrywka w Przygodzie

Podobna do Icy Tower, ale gra się na odwrót. Zmutowany skejt we wcieleniu królika schodzi z nibywieży na dół. Z jednej strony (górnej) gonią nas rośliny ludojady rodem z Mario, a z drugiej przepaść.

 • Max. Gold – 65.
 • Trudność – średnio trudny.
 • Opłacalność – najlepsza z trzech gier.

Możliwość wygrania jednego punktu szczęścia.

Bang! Bang! edytuj

Petparty5

Rozgrywka w Bang! Bang!

Niezwykle trudna i wkurzająca. Zabiera czas, ale to zależy tylko od celności gracza. W tej mini-grze chodzi głównie o waleniu po głowie wybranego wcześniej znajomego. Narzędziem zbrodni jest drewniany młotek. W tej gierce prawdopodobieństwo zdobycia złotych monet jest bardzo duże. Wychylają się one z dziur, podobnie jak nasi znajomi, których chcemy trafić. Czym więcej króliczków trafiliśmy, tym szybciej mogą one zniknąć z powrotem w dziurze. Poza monetami w tej mini-grze są również inne dobre i złe rzeczy, przez które możemy zakończyć rozgrywkę.

Itemy do zebrania:
 • Monety – wbrew pozorom dostaje się je nie trafiając królików, a trafiając w te właśnie kółka otoczone w bańce mydlanej.
 • NonMonety – złe monety, bo powodują, że zmniejsza się ilość wygrania tych prawdziwych.
 • Skulle – też złe oraz bardzo brzydkie przedmioty wyglądające jak czaszki ludzkie, zebranie ich 5 kończy grę.
 • Bonusy – trafiające się raz na ruski rok cieszące prezenty. Najczęściej mydła, bądź pluszaki.
Właściwości minigry:
 • Max. Gold – nieokreślone, ale najczęściej jest to 100 monet.
 • Trudność – trudny/megatrudny.
 • Opłacalność – mała.

Niemożliwość wygrania 1 punktu szczęścia.

Imprezowa Piłka Nożna edytuj

Petparty1

Rozgrywka w Imprezowej Piłce Nożnej

Najkrótsza i najbardziej relaksująca mini-gra w Pet Party. Jako jedyna pozwala na rozluźnienie. Wystarczy po prostu kopać z pola karnego do bramki. 99,99% zagrań wygrywasz, niestety najmniej kasy można tu wygrać.

 • Max. Gold – ok. 40 (mało).
 • Trudność – łatwy.
 • Opłacalność – średnia.

Możliwość wygrania 2 punktów szczęścia.

Dodatki edytuj

Newsy edytuj

Petparty4

Przykładowy News

Codziennie szczodrzy autorzy przysyłają kilka listów[5] w chamski sposób dostarczając je wprost do salonu. Jak zwykle są to różnego rodzaju rachunki konkursy, w których zazwyczaj mogą wziąć udział gracze mający szafiry. Ewentualnie są to informacje o przecenie ciuszków z najbliższego szmatexu. Przykład na prawo... →

Punkty Szczęścia edytuj

Inny rodzaj Expu, tak samo można nimi Expić. Wygrywane we wszystkich mini-grach oprócz Bang! Bang!, w Kole fortuny[6] i w niczym więcej. Za ich posiadanie można otworzyć Tajemnicze Skrzynki z pobliskiego sklepu dla nekrofili nekromantów. Punkty wyglądają jak fioletowa gwiazdka i można ich mieć tylko 200 sztuk.

Przypisy

 1. Dosłownie. Nie wierzysz? Patrz... Tu.
 2. I nie ma innego sposobu. A raczej nie było, bo ostatnio można już darmowo je zdobyć (bez cheatów).
 3. Porażka. Najlepiej się potnij. O! Tu jest żyletka.
 4. Dla lam prawdopodobieństwo wynosi ledwo 16,66% zwycięstw.
 5. A jeszcze nikt nie widział listonosza.
 6. ...Które od niedawna się w Pet Party pojawiło