FANDOM


Disambug Ten artykuł dotyczy bułgarskiego skoczka. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.

Petar Fartunov (ur. 3 czerwca 1989) – bułgarski skoczek narciarski. Od 16 roku życia należy do kadry A. Zresztą... w Bułgarii nie ma innych więc musi w niej być. Zastanawiający jest fakt, że strona www.skyjumping.pl podaje, iż Bułgar nie umie mówić po bułgarsku, tylko po niemiecku. Najpewniej biedak musi mieć problemy w związku z tym, że na co dzień musi mieszkać akurat w Bułgarii.

Sukcesy

Sukcesów zasadniczo brak. Nawet w mistrzostwach świata juniorów. Jedyne starty, które mógł zaliczyć do udanych miały miejsce w Pucharze FIS, ale tam każdy cienias jest w stanie zająć 20 miejsce. Zresztą tylko sportowe niemoty tam skaczą, więc nie mógł mieć problemu. Jakkolwiek Petar może się poszczycić kilkukrotnym triumfem w Mistrzostwach Bułgarii, co biorąc pod uwagę, że konkurował z dwunastolatkami i emerytowanym Georgi Zharkovem, nie jest szczególnym osiągnięciem. Jego rekord życiowy to 175,5 m.

Ciekawostka

Petar jest jednym z tych skoczków, którzy wyjątkowo często są dyskwalifikowani. Najczęściej z powodu złego kostiumu. Jak sędziowie mają zły humor, to dyskwalifikują biednego Bułgara, gdyż stare kostiumy sprzed 20 lat po skoczkach austriackich zasadniczo są nieregulaminowe.

Mała galeria

Mateja To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny skoków narciarskich. Jeśli już zgoliłeś mleczne wąsy – rozbuduj go.