FANDOM


141

Twierdzenia Polaków

MD 5 bani av

Twoja wypłata

USNotes

Pieniądze same w sobie

Jak nie masz zdrowia, to miłość nie wychodzi. Jak nie masz pieniędzy, to miłość wychodzi do innego.

Wojciech Cejrowski

Pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to nic.

Staropolskie przysłowie

Pieniądze nie śmierdzą!

Skunks o pieniądzach

Są rzeczy ważniejsze od pieniędzy, ale trzeba mieć pieniądze żeby je kupić.

Kolejne staropolskie przysłowie

Pieniądze można albo zainwestować, albo przepierdzielić. Można też zainwestować w siebie, czyli przepierdzielić

Ferdek radzi, co zrobić z pieniędzmi

Pieniądze (kasa, frut, kapucha, sałata, szmal, flota, hajs, forsa, bank, mamona, sos, many-many, kesz, $, siena, pęga, kokosy) – jak zwał, tak zwał, niemniej bez tego ani rusz.

Do czego toto służy? edytuj

Podobno szczęścia nie dają, lecz ich brak także nie jest czymś zachwycającym. Z całą pewnością można jednak powiedzieć, że nie dają szczęścia, gdy ich nie ma. Z duża dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić również, że nie dają go, ale to, co można za nie kupić, owszem. Długotrwały brak pieniędzy może czasem motywować do kradzieży lub bardziej profesjonalnej metodzie polegającej na fałszowaniu ich.

Historia edytuj

Już od dawien dawna ludzie wymieniali pieniądze na różne produkty. Przede wszystkim na wódkę mleko i chleb. Później Chińczycy wymyślili banknoty (pieniądze z papieru), by można je było łatwo podrabiać. Później powstał hazard i ludzie zaczęli wyrzucać szmal za okno. Dzisiaj pieniądze służą do dawania w łapę lekarzom i komornikom, a także do sprzedawania kradzionego towaru i kradzieży.

Pochodzenie edytuj

Istnieje powszechne przekonanie, iż pieniądze leżą na ulicy i wystarczy tylko je podnieść. Nic bardziej mylnego. Amerykańscy naukowcy zbadali tę sprawę i doszli do wniosku, że jedyną drogą na pozyskanie mamony jest praca – mentalna, fizyczna, bądź taka zwykła – przy trasie.