Piotr Bałtroczyk

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Disambug Ten artykuł dotyczy polskiego poety. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.

Jeżeli włosy są ładne, nie musi być ich, kurwa, dużo.

Piotr Bałtroczyk w jednym z programów

Piotr Bałtroczyk (ur. 4 grudnia 1961 w Olsztynie) – polski wycieruch estradowy, urodzony jakiś czas temu, co zaczyna być widoczne, choć nie natarczywie. W dzieciństwie razem z ojcem ukrywał się przed matką za winklem.

[edytuj] Kariera

Wiele lat temu Bałtroczyk był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany. Otrzymywał wówczas Bałtroczyk nagrody za swą twórczość: dyplomy wieszał gdzie bądź, nagrody finansowe beztrosko trwonił.

Zazdroszcząc kolegom powodzenia u płci – stał się tzw. poetą-pieśniarzem. Nie była to twórczość łatwa dla publiczności. Bałtroczyk jest twórcą tzw. Pętli Śmierci, znanej też jako Obieg Bałtroczyka; są to akordy a-moll, C-dur, e-moll wykonywane długo, monotonnie i nad wyraz jednostajnie. Szczątkowe powodzenie nie trwało długo i Bałtroczyk poszedł w naukę. Uczył studentów przedmiotów o nazwach długich i niejasnych. Odmówił pisania pracy doktorskiej, więc musiał przestać uczyć. Studenci ciesząc się rozpalili ognisko i pili jedyną słuszną wodę.

Stał się konferansjerem, zapowiadaczem tych, którzy nauczyli się tego, czego on nauczyć się nie mógł. Nie do końca wiadomo, czemu mu się powiodło, ale to fakt.

Prowadził i prowadzi niemal wszystko, w tym samochody i motocykle. Wystąpił w kilkuset programach telewizyjnych jako prowadzący, oglądający lub wykonawca. Prowadził setki imprez estradowych i łatwiej wymienić te, których nie prowadził, niż odwrotnie.

Bałtroczyk jest osobnikiem depresyjnym i monotematycznym (dzieci, samochody, motocykle). W pracy nie pije, poza pracą z przyjemnością.

[edytuj] Zobacz też

Nasze strony
Przyjaciele